Zatrzymali trzech pijanych kierowców

Policja KMP PiotrkówRegion Piątek, 11 października 20199 6872
Policjanci z piotrkowskiej komendy zatrzymali trzech pijanych kierowców. Jedna interwencja miała miejsce w Piotrkowie, dwie zaś na terenie powiatu piotrkowskiego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Jak informują policjanci, 37-latek kierujący osobowym renault jechał ul. Broniewskiego w Piotrkowie od krawężnika do krawężnika. Nietypowy tor jazdy zauważyli funkcjonariusze, którzy pełnili służbę w tej części miasta. Podejrzenie, że kierowca może być pijany potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

 

- Tego samego dnia, około godziny 14 gorzkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwa kobieta wsiadła za kierownicę samochodu. Reakcja świadka pozwoliła mundurowym szybko dotrzeć na miejsce i uniemożliwić uruchomienie pojazdu. Kobieta siedziała za kierownicą swojej mazdy. Policjanci od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. 60-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego była bardzo zaskoczona obecnością stróżów prawa. Od razu przyznała się, że zaledwie kilka minut wcześniej przyjechała tutaj sama, kierując mazdą, a wcześniej piła alkohol. Badanie pokazało, że miała powyżej 2 promili alkoholu w organizmie - informują funkcjonariusze.

 

To jednak nie koniec policyjnych interwencji. Rekordzista prowadzący samochód na podwójnym gazie miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Około godziny 21.40 gorzkowiccy policjanci pojechali na stację paliw w Ręcznie, skąd - według zgłaszającej - odjechał właśnie pijany kierowca volkswagena golfa. Mundurowi w miejscowości Nowinki zauważyli golfa jadącego środkiem drogi w ich kierunku. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dzięki czemu udaremnili kierowcy dalszą jazdę. Na siedzeniu pasażera znaleźli puszki po piwie i butelki po alkoholu.

 

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla swojego życia i zdrowia oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce policji. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Aldona ~Aldona (Gość)11.10.2019 09:12

Jeździ po Piotrkowie czarne stare BMW x5 szyby przyciemnione kierowca z zakazem prowadzi i śmieje się z policji...gdzie egzekwowanie prawa??? wątpię, że policja nie zna tego Pana.

190


gość ~gość (Gość)11.10.2019 21:15

Wcale tak nie było tam się nie da krawężnik wysoki a z drugiej strony auta psiarnia miała donos i po prostu zatrzymali peszek . I nie było promila a 0,8

18


gość ~gość (Gość)12.10.2019 07:36

Moja sprawa w jakim stanie jeżdżę

110


gość ~gość (Gość)11.10.2019 20:18

W EeE Ręcznie na stacji gość po prostu zaatakował.

50


gość ~gość (Gość)11.10.2019 16:16

Lepszy sort nie donosi. Lepszy sort toleruje pijanych bandytów za kierownicą

82


gość ~gość (Gość)11.10.2019 12:36

Niektórym donoszenie pozostało po poprzednim ustroju

315


EP97300 ~EP97300 (Gość)11.10.2019 09:59

Cytuję:
Jak informują policjanci, 37-latek kierujący osobowym renault jechał ul. Broniewskiego w Piotrkowie od krawężnika do krawężnika.


Pewnie omijał zapadliska w nawierzchni z trylinki sprzed 50 lat, którą Chojniak obiecał naprawić, ale zapomniał.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat