Zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców

PolicjaRadomsko Sobota, 18 kwietnia 202029 16618
Najpierw nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, potem policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym dwie osoby wracały z grilla u znajomych. O jednym i drugim przypadku powiadomiono służby sanitarne, w celu nałożenia kary za złamanie obostrzeń związanych z koronawirusem. Zdarzenia miały miejsce w Radomsku i na terenie powiatu radomszczańskiego.

W piątek przed godziną 20.00 w Radomsku na ul. Sadowej kierujący samochodem renault spowodował kolizję z innym kierującym samochodem suzuki i uciekł z miejsca. Pojazd sprawcy policjanci odnaleźli w Radomsku, zaparkowany pod blokiem na ul. Leszka Czarnego. W mieszkaniu zastali nietrzeźwego 34-letniego mieszkańca Radomska, który zaprzeczył, że kierował w tym dniu samochodem. Został on jednak rozpoznany przez pokrzywdzonego. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej.


Kolejna interwencja była w nocy z piątku na sobotę . Dyżurny radomszczańskiej komendy kilkakrotnie odebrał zgłoszenia dotyczące młodych osób zakłócających ciszę nocną oraz „szalejących” samochodami po okolicy. Przed godz. 2.00 w Kletni policjanci zauważyli osobowego opla, którego zatrzymali do kontroli. - Pojazdem kierowała 21-letnia mieszkanka gm. Kamieńsk, a pasażerem pojazdu był 22-letni mieszkaniec gm. Gomunice. Oboje zachowywali się głośno i arogancko. Zapytani o powód podróżowania oświadczyli, że byli ze znajomymi na grillu w lesie, gdzie spożywali alkohol. W pojeździe znajdowała się duża ilość butelek po piwie, tacki do grilla, kiełbasa i przyprawy. Mężczyzna nie chciał słuchać policjantów, opuszczał pojazd z niezasłoniętą twarzą, twierdząc że nie przejmuje się zakazami i sankcjami, a jadł i pił będzie, gdzie mu się podoba. Został on ukarany mandatem karnym za swoje zachowanie. Ponadto kobieta podróżowała bez prawa jazdy przy sobie, bez aktualnych badań technicznych pojazdu, bez gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego, za co policjanci ukarali ją mandatami karnymi - mówi podinsp. Wojciech Auguścik, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


O obu przypadkach powiadomiony został inspektorat sanitarny w celu rozważenia nałożenia kary administracyjnej za złamanie zakazów związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronowirusa.


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.04.2020 13:31

Kogo to interesuje?

14


gość ~gość (Gość)19.04.2020 13:24

A czy policjant to też człowiek?

22


gość ~gość (Gość)18.04.2020 16:19

I miał rację bo nie ma zakazu jedzenia

411


gość ~gość (Gość)19.04.2020 12:58

Złego słowa na policję nie powiem

60


koronaswirus ~koronaswirus (Gość)18.04.2020 13:42

a kiedy zostaną nałozone kary na władzę która nie zablokowała lotów z chin do Polski, czy innych krajów europejskich i pozwoliła na to by ten niby wirus dostał się do Polski, gdzie kary dla ponad setki policjantów którzy bawili się we Wrocławiu, tylko nękanie obywateli za jakąś pseudo epidemie, maseczki beee, teraz maseczki ma mieć każdy bo mandat, wakacje a my mamy chodzić w maseczkach które nic nie dają, i czekać na jakąś szczepionke która bardziej zaszkodzi niż pomoże bo wiadomo od kogo wyszła ta cała inicjatywa.

149


gość ~gość (Gość)18.04.2020 19:30

Sprzedam maseczkę prawie nowa, dwa razy założona.

61


gość ~gość (Gość)18.04.2020 14:47

mog mu naskoczyć

38


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat