Zatrzymali jednego ze sprawców pobicia naszych piłkarzy

ePiotrkow Wtorek, 15 grudnia 201515 4195
Łódzcy policjanci zatrzymali w Grudziądzu sprawcę pobicia piłkarzy klubu MKS Piotrkowianin. W mieszkaniu, w którym zatrzymano 18-latka policjanci znaleźli akcesoria kibicowskie, maczetę, metalowy pręt, drewniany kij oraz sprzęt do sportów walki. Okazało się, że chłopak uciekł z poprawczaka.

Przypomnijmy, że do pobicia doszło 5 grudnia około godz. 18 przed halą CHKS przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Łodzi. Do tego klubu przyjechała drużyna juniorów piłki ręcznej z piotrkowskiego klubu, aby rozegrać mecz z drużyną CHKS. W tym samym czasie na tym samym obiekcie zakończył się turniej piłki nożnej zorganizowany z okazji rocznicy powstania RTS Widzew. - Grupa około 200 sympatyków Widzewa mijała w bramie klubu 13-osobową drużynę Piotrkowianina. Nagle kilkunastu sympatyków Widzewa zaatakowało zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego - relacjonują policjanci z Komendy Wojewódzkiej. - Kilku najbardziej agresywnych napastników pobiło pięściami i skopało trzech piotrkowian w wieku 15 -16 lat. Pokrzywdzeni trafili do szpitala z różnymi obrażeniami ciała.

 

O tym zdarzeniu policjantów powiadomiła załoga pogotowia ratunkowego, gdy sprawcy dawno uciekli. Okazało się, że organizator nie powiadomił policji o turnieju z udziałem tak dużej liczby kibiców i nie przygotował żadnego zabezpieczenia.

 

Sprawą zajęli się policjanci z komend miejskiej i wojewódzkiej w Łodzi. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i analizowali zebrane dowody. Jeszcze tego samego dnia wylegitymowano 40 sympatyków Widzewa, którzy brali udział w turnieju. Policjanci sprawdzali każdy trop. Jeden z wątków prowadził do Grudziądza. - Rankiem 10 grudnia stróże prawa zapukali do drzwi jednego z mieszkań w tym mieście. Nikt nie otworzył drzwi, wiec policjanci musieli je wyważyć. Wewnątrz przebywało 3 mężczyzn. Jednym z nich był 18-letni mieszkaniec Grudziądza, który mógł mieć związek z pobiciem nastolatków w Łodzi. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli akcesoria kibicowskie, a także maczetę, metalowy pręt, drewniany kij oraz sprzęt do sportów walki. Ponadto okazało się, że chłopak był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. Został zatrzymany – informuje dalej Komenda.

 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-latkowi zarzutu pobicia trzech nastolatków oraz kradzieży telefonu należącego do jednego z pokrzywdzonych. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

 

Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają tożsamość pozostałych napastników.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

xx ~xx (Gość)16.12.2015 10:59

Cytuję:
Grupa około 200 sympatyków Widzewa

A, w której lidze ten Widzew i ten ŁKS są? Chyba w jakiejś podwórkowej. To bydło ktoś jeszcze nazywa sympatykami?

Cytuję:
Załóżcie koszulki Widzewa i przejdźcie po łódzkiej Limance .

To q.wa w jakich koszulkach można chodzić? Trzeba mieć gana przy sobie, żeby móc przejść się w takiej koszulce? Chyba tak. Może PiS zrobi z tym pseudo klubami kibica porządek. Zakazać ustawowo takie pseudo kluby kibica bo to nie kluby tylko kibolskie zgraje.

31


Ramzi ~Ramzi (Gość)15.12.2015 22:07

Nie róbcie z nich męczenników.Załóżcie koszulki Widzewa i przejdźcie po łódzkiej Limance .
Ciekawe czy wtedy dżentelmeni z ŁKS poproszą grzecznie o zdjęcie koszulki.
Takie są zasady nie oceniam czy dobre czy złe.
Chcesz bujać sie w białych szmatach i krzyczeć je... Widzew ok twoje prawo.
Tylko nie miej potem pretensji jak trafią ci się takie przygody.
Dzisiejsze wypowiedzi trenera MKS w strefie FM że nieważne czy piłkarze jego drużyny mieli bluzy i czapki ŁKS kompromitujące.Jechali na oficjalny mecz jako piłkarze MKS i trenera nie obchodzi ze wystroili się barwy innej drużyny?

81


Brontowąsik ~Brontowąsik (Gość)15.12.2015 21:55

No tak, jechać na Widzew w ubraniu ŁKS to trzeba być mocno nierozgarniętym albo wręcz idiotą.
To tak jak wejść na Bronx w koszulce z napisem "White POWER" albo na Żyletę Legii z szalikiem Wisły Kraków.

90


Al Bundy Al Bundyranga15.12.2015 21:52

Poszukiwali go w celu zamknięcia w poprawczaku, a on sobie spokojnie w domu siedział. Pod latarnią najciemniej. Jeśli ma już 18 lat, to chyba teraz pójdzie do zwykłego pierdla?

40


Stefciu ~Stefciu (Gość)15.12.2015 21:50

Denna prowokacja ze strony "naszych" piłkarzy!! Sami są sobie winni...

91


Komentator. ~Komentator. (Gość)15.12.2015 14:33

A czy ktos napisze w koncu prawde ze Widzewiacy zaatakowali bo kilku zawodników z Piotrkowianina mialo na sobie czapki czy bluzy LKSu.
Wszędzie ogłupianie ludzi, a prawdy nikt nie napisze. Nie byloby temtu jakby niektórzy zawodnicy z Piotrkowa pojechali do Łodzi ubrani normalnie. W mediach sa jako wielcy poszkodowani, a tak naprawde to przez ich glupote dostałi w łeb.
PS: Nie jestem kibicem ani LKSu ani Widzewa.

217


furtek ~furtek (Gość)15.12.2015 20:49

karac, skazywac, wsadzac do pierdli kiboli lub dawac im kary prac spolecznych to sie smiecie naucza porzadku, wstyd ze takie gówno chpdzi po ziemi

12


ares1 ~ares1 (Gość)15.12.2015 14:11

I co mu zrobią??? Za przeproszeniem wielkie gów...o!!!

64


Rycerz;-) Rycerz;-)ranga15.12.2015 14:41

,,..... policjanci znaleźli akcesoria kibicowskie, maczetę, metalowy pręt, drewniany kij oraz sprzęt do sportów walki...' dość specyficzne akcesoria kibicowskie :P

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat