Zatrzymał pijanego rowerzystę

PolicjaOpoczno Poniedziałek, 07 września 20202 2624
Szybka reakcja mieszkańca Opoczna, pozwoliła na udaremnienie dalszej jazdy po drodze krajowej nr 12 w Mniszkowie nietrzeźwemu rowerzyście. Pamiętajmy, że pijany kierowca jednośladu stwarza poważne zagrożenie dla samego siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.
fot.: pixabay

W niedzielę (6 września)  po godzinie 10:00, mieszkaniec Opoczna, na ulicy Piotrkowskiej w Mniszkowie, zauważył jadącego rowerem nietrzeźwego mężczyznę. Bez wahania podjął decyzję o powstrzymaniu go od dalszej jazdy. Na miejsce  wezwani zostali policjanci. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 39 letniego rowerzysty. Okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 

 

Warto przypomnieć żelazną zasadę: Po alkoholu nie siadamy za żadną kierownicą – także rowerową! Jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest w Polsce zabroniona, informuje o tym artykuł  87 Kodeksu Wykroczeń, odnoszący się do kierujących pojazdami (zarówno mechanicznymi, jak i innymi) po użyciu alkoholu.

 

Surowe kary grożą rowerzyście, który spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku sąd może nałożyć karę grzywny, aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne nawet do 3 lat.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.09.2020 11:33

Czy te sprężyny w siodełku to taka katapulta?

21


gość ~gość (Gość)07.09.2020 10:58

Przy tym rowerze było inne siodło.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat