ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zastosowanie zbiorników PE

Wtorek, 12 marca 2019 758
Polietylen współcześnie znajduje bardzo szerokie zastosowanie – zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Jednym z takich zastosowań, głównie przemysłowych, są zbiorniki PE.

Polietylen - właściwości

 

Polietylen, jeśli wykonane z niego naczynie nie posiada uszkodzeń, ani wad produkcyjnych, zapewnia wysoką szczelność naczyń i zbiorników.


Materiał ten jest ponadto odporny na działanie alkoholu, kwasów, ługu i soli oraz na niskie temperatury.
Taki zestaw cech czyni z niego materiał odpowiedni do wykonywania różnego rodzaju folii, rur, pojemników i zbiorników – również wielkogabarytowych zbiorników przemysłowych, także zewnętrznych.

 

Gdzie wykorzystywane są zbiorniki PE


Dzięki wyżej wspomnianym właściwościom polietylenu, wykonane z niego zbiorniki są niezwykle wytrzymałe na działanie warunków zewnętrznych, a przede wszystkim na działanie przechowywanych w nich, często żrących i niebezpiecznych substancji.


W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, w przypadku zbiorników na substancje żrące, często stosuje się podwójne ścianki i dno.

 

W związku z tym stosuje się je zarówno do przechowywania wody - również wody pitnej – jak i do substancji chemicznych używanych w przemyśle, a także jako zbiorniki ścieków.

 

Zbiornik cylindryczny

 

Najczęściej stosowanym rodzajem zbiornika technologicznego, procesowego i magazynowego w przemyśle, jest zbiornik cylindryczny. Przechowuje się w nim często nie tylko wszelkiego rodzaju substancje płynne, ale też sypkie, takie jak ziarno, proszki czy granulaty.

 

Wyjątkowi wytrzymałe zbiorniki PE, produkuje się obecnie w nowoczesnej, zaawansowanej technologii tak zwanego rotomouldingu. Ścianki wykonywanych tą metodą zbiorników mają jednakową grubość w każdym miejscu. Dzięki temu, że powstały zbiornik jest monolitem, znika również możliwość powstania rozszczelnień na spawach, czy innego rodzaju połączeniach, których zbiornik po prostu nie posiada.


Z uwagi na szerokie zastosowanie zbiorników PE, bez których trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego przemysłu, śmiało można powiedzieć, że wynalezienie polietylenu było milowym krokiem technologicznym.


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat