Zasiłek pogrzebowy jest niewystarczający?

Strefa FMKraj Sobota, 02 listopada 201929 5646
Związkowcy chcą podniesienia zasiłku pogrzebowego. Ten od 2011 roku wynosi 4000 zł. Zdaniem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych to zdecydowanie za mało, ponieważ koszty pochówku są zdecydowanie większe.
fot. pixabay.com

Związkowcy apelują o przywrócenie poprzedniej metody wyliczania zasiłku i skierowało petycję do resortu pracy. - Nasza propozycja wynika stąd, że obecny zasiłek pogrzebowy jest rażąco niski. W dużych miastach nie pokrywa się nawet z połową kosztów tradycyjnego pochówku. Uważamy, że na ostatniej drodze życia każdemu należy się godne pożegnanie. W związku z tym domagamy się, aby zasiłek pogrzebowy wynosił 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia poprzedniego kwartału. Pamiętajmy, że pogrzeb obejmuje koszty podstawowe oraz dodatkowe: trumna, wieńce, oprawa muzyczna, swoje kosztuje również stypa - mówi Katarzyna Duda, specjalista ds. polityki społecznej OPZZ. 


Jak wyjaśniają związkowcy z OPZZ, cena pogrzebu może wahać się od 5 do 8 tysięcy złotych, a czasami nawet do 10 tysięcy złotych. 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.11.2019 16:53

Ja pierd... nareszcie ktoś się za to wziął przecież to jest śmieszna kwota ta która dominuje od 2011 roku a niestety każdy o tym wie ile co kosztuje więc chwała temu kto to poruszył

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat