Zasady zdrowego odżywiania

Tydzień Trybunalski Środa, 09 listopada 20162 2852
W ciągu dnia zaleca się spożywanie 4-5 posiłków o małej objętości. Posiłki powinniśmy spożywać regularnie, co 3-4h. W naszej diecie połowę produktów powinny stanowić warzywa i owoce, z czego aż ¾ powinno przypadać na warzywa. Kolejnym piętrem piramidy są produkty zbożowe jak pieczywo, ryż, kasze, makarony.

Wybierajmy te pełnoziarniste, z pełnego przemiału. Codziennie należy spożywać dwie szklanki mleka lub fermentowanych produktów mlecznych. Następną grupę produktów stanowi mięso, rośliny strączkowe i jaja. W tej grupie należy ograniczyć spożycie mięsa czerwonego na rzecz pozostałych produktów spożywczych. Na szczycie piramidy znalazły się tłuszcze, należy spożywać je w niewielkiej ilości. Wybierajmy oleje roślinne, ograniczmy do minimum tłuszcze zwierzęce. W ciągu dnia powinniśmy wypić także przynajmniej 1,5l wody. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem nie możemy zapomnieć o ruchu. Codzienna aktywność fizyczna jest nie tylko zalecana ale i konieczna. Pamiętajmy, iż piramida kierowana jest do osób zdrowych. W przypadku występowania jakichkolwiek chorób należy skonsultować się z lekarzem i/lub dietetykiem. 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dietetyk ~dietetyk (Gość)21.11.2016 13:15

Prawdziwa dieta polega na zdrowym odżywianiu, a nie faszerowaniu suplementami.Cóż z tego że są efekty...a dalsze konsekwencje?
I jeszcze raz ...masło zamiast margaryny kubkowej. Mleko nie dla każdego, pieczywo z pełnego przemiału też...nie dajmy się zwariować....

10


Naturhouse Piotrków Słowackiego 138A ~Naturhouse Piotrków Słowackiego 138A (Gość)10.11.2016 12:05

Po ustalenie indywidualnego planu żywienia, także w różnych jednostkach chorobowych, zapraszamy do naszego dietetyka. Tel. 570 669 665

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat