Zarejestruj się i pomóż innym!

Strefa FM Czwartek, 10 maja 20181 3282
Już 11-12 maja we wszystkich 75 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się Dni Dawcy Szpiku. Chętni będą mogli zarejestrować się do bazy Fundacji DKMS. Rejestracji będzie można dokonać również w piotrkowskim hipermarkecie.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Akcja prowadzona będzie w godzinach 10.00 – 18.00. - Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Cały proces rozpoczyna się od przeprowadzenia wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL - informują organizatorzy.


Tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są Filipkowi i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.


Mój Filipek, jako jedyny chłopiec w Polsce choruje na niezwykle rzadkie schorzenie genetyczne, jakim jest autoimmunizacyjny zespół limfoproliferacyjny. Mimo to Filip jest bardzo pogodny i czerpie z życia jak najwięcej. Ma jedynie 6 lat. Ostatnią szansą, aby ten uśmiech był zawsze obecny na jego buzi jest przeszczepienie komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Jestem po to, żeby pomóc mu przezwyciężyć trudności i będę robiła wszystko, aby wiedział, że może na mnie liczyć w każdej sytuacji – mówi Iza, mama Filipa.

Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych dawców dołączyło 55 694 osoby, a 136 z nich zostało faktycznymi dawcami, którzy dali szansę na nowe życie.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.05.2018 11:19

Brawo!!!

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat