Zaprezentowali wigilijne stoły

Strefa FM Niedziela, 15 grudnia 20196 5799
„Regionalne tradycje - pokaz stołów wigilijnych” to wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasza Niepodległa. Piętnaście Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu piotrkowskiego prezentowało wigilijne stoły. Oczywiście można było również spróbować przygotowanych bożonarodzeniowych przysmaków.

Ładuję galerię...

Wydarzenie miało miejsce w sali kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. - Jesteśmy zaskoczeni bogactwem tych stołów wigilijnych i pokazu, który przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Wyjątkowo chętnie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Ze względu, że sala w której odbywa się wydarzenie nie jest duża, nie mogliśmy zaprosić wszystkich kół, które wyrażały taką ochotę. Jest tutaj 15 kół, więc każda gmina powiatu piotrkowskiego jest bardzo dobrze reprezentowana. Panie ubrane są w stroje regionalne. Mam nadzieję, że to wydarzenie stanie się już tradycją - mówi Beata Dróżdż, prezes stowarzyszenia Nasza Niepodległa oraz radna Sejmiku województwa łódzkiego.


Koła Gospodyń Wiejskich prężnie działają na terenie powiatu piotrkowskiego. - W całym powiecie mamy obecnie 117 kół i pod tym względem jesteśmy najlepsi w województwie łódzkim, a w całym kraju nasz powiat zajmuje drugie miejsce. Niektóre koła liczą nawet 70-80 członków - mówi Katarzyna Miśkiewicz, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie Trybunalskim.


Wydarzenie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu zespołu Piliczanie.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.12.2019 23:46

Pokaz piękny, a najbardziej prężne kucharki z Jaksonka. Brawo!

10


gość ~gość (Gość)16.12.2019 22:29

Bardzo dobra inicjatywa. Po rejestracji Koła w AMiR wreszcie stać koła na sprzęt i taką działalność jaką chcą nasze kobiety. Mając osobowość prawną nie muszą się prosić o pieniądze KRKiOR.

10


gość ~gość (Gość)16.12.2019 21:09

Najgorsi ludzie to są co krzyżem leżą w kościele to widać znam takich cha cha ale kucharki

01


gość ~gość (Gość)16.12.2019 10:21

Do "stowarzyszenie" tobie by odpowiadał marsz lgbte i akcja vivy. Możesz jeść trociny a kościół jest to wspólnota ludzi wierzących i otwarty dla wszystkich. Mogłeś również tam przybyć, a poczuł byś się lepiej

32


sis ~sis (Gość)16.12.2019 08:29

Piękne wydarzenie, tradycyjne stroje, potrawy i występy zespołów. Takie właśnie Polskie Tradycje należy promować. BRAWO!!!

101


stowarzyszenie ~stowarzyszenie (Gość)16.12.2019 06:57

Członkowie PiS zakładają stowarzyszenia? A kto je finansuje, czyżby granty płynęły od rządu (PiS), od samorządu wojewódzkiego (PiS), a może od spółek skarbu państwa (PiS)?
Towarzystwo wzajemnej adoracji?
Szkoda, że kościół daje się wciągać w te partyjne gierki.

810


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat