Zapraszamy na cykl koncertów pod wspólnym tytułem SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI

Łódzkie Piątek, 21 sierpnia 20200 1203
Miłośników muzyki filmowej i operowej zaprasza Teatr Wieli w Łodzi.

Ładuję galerię...

W koncertach usłyszymy i zobaczymy m.in.: Joannę Woś, Dorotę Wójcik, Agnieszkę Makówkę, Bernadettę Grabias, Patrycję Krzeszowską, Annę Wierzbicką, Hannę Okońską, Aleksandrę Borkiewicz oraz Zenona Kowalskiego, Dominika Sutowicza, Andrzeja Kostrzewskiego, Pawła Skałubę, Grzegorza Szostaka, Roberta Ulatowskiego, Przemysława Reznera, Rafała Pikałę, Łukasza Motkowicza, Arkadiusza Anyszkę, Dawida Kwiecińskiego oraz orkiestrę kameralną i chór Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

- Przed nami pierwszy koncert z cyklu plenerowych koncertów pt. SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI. Już jutro i pojutrze, 22 i 23 sierpnia o godz. 19:00 artyści Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpią z repertuarem polskiej muzyki filmowej - i nie tylko, w niecodziennej przestrzeni. Zapraszamy na plac przy budynku technicznym naszego Teatru (wejście od ulicy Jaracza 45/47), który na ten czas – po raz pierwszy – zamieni się w... nastrojowy amfiteatr - zachęca Bartosz Jakóbczak z Teatru Wielkiego w Łodzi. - Pierwsze dwa koncerty zatytułowane "Najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej" przeniosą nas w świat dwudziestolecia międzywojennego, a usłyszymy szlagiery takich mistrzów, jak m.in.: Henryk Wars – Ach, śpij kochanie, Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Emanuel Szlechter – Sex appeal, Jerzy Petersburski – Odrobinę szczęścia w miłości.  Będą też New York, New York Johna Kandera czy Waldemara Kazaneckiego walc z filmu Noce i dnie. Któż z nas nie pamięta tych pięknych kompozycji... Starsi potrafią je zanucić lub zaśpiewać, a młodzież – jeśli nie zna, to koniecznie musi ich posłuchać i przekonać się, że naprawdę robią wrażenie i na długo pozostają w pamięci!

 

Ostatni weekend sierpnia to spotkanie z operowymi hitami. W koncercie Operowe szlagiery chór i soliści z towarzyszeniem fortepianu zaprezentują najpiękniejsze arie z takich oper jak Rigoletto, Trubadur, Traviata Verdiego, Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego, Carmen Bizeta czy Straszny dwór Moniuszki. Tych koncertów nie można przegapić – zatem rezerwujcie Państwo wolne terminy na sierpniowe wieczory, a my zapraszamy na plac przy budynku technicznym naszego Teatru, który na ten czas zamieni się w... nastrojowy amfiteatr z i pod gwiazdami…

 

- Tych koncertów nie można przegapić. Zapraszamy na plac przy budynku technicznym naszego Teatru (wejście od ulicy Jaracza 45/47), który na ten czas zamieni się w... nastrojowy amfiteatr. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:00. Przed koncertem prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi przepisami, które są dostępne na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi. - dodaje Jakóbczak.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat