Zapraszamy na VII Bieg Niepodległości do Woli Krzysztoporskiej

ePiotrkowRegion Czwartek, 07 listopada 20190 2374
Już po raz siódmy 11 listopada odbędzie się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem, a po południu oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 

VII Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada (poniedziałek) na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej(ul. Kościuszki 32). O godzinie 10.00 rozpoczną się zapisy, a o godzinie 11.00 ruszą pierwsi biegacze (najmłodsi będą mogli zmierzyć się w przewidzianych dla siebie kategoriach). Będzie też oczywiście bieg otwarty – VII Bieg Niepodległości. Tu miłośnicy historii, patriotyzmu i tężyzny fizycznej spotkają się, by wspólnie pokonać dystans 1918 metrów i w ten sposób uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Organizatorami Biegu Niepodległości są: ULKS Tytan Wola Krzysztoporska, Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej, Gminne Zrzeszenie LZS i Gmina Wola Krzysztoporska.

 


O 15.30 uroczystą mszą św. w intencji ojczyzny w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej rozpoczną się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Będzie tradycyjny przemarsz korowodu niepodległościowego pod Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej, a później koncert „Wolność w muzyce” w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

 

Program uroczystości:

 

15.30 - uroczysta msza św. w intencji ojczyzny w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej
– przemarsz korowodu niepodległościowego pod Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej
– złożenie kwiatów pod obeliskiem z tablicą upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości

 

17.00 - sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury
– okolicznościowe przemówienia
– koncert "Wolność w muzyce" (Anna Lasota – sopran, Oskar Stabno – fortepian, Andrzej Iwanowski – kontrabas, Piotr Matusewicz - skrzypce)

 

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat