Zapraszają na piknik rekonstrukcyjno-historyczny

Strefa FM Środa, 31 sierpnia 20110 1489
W bełchatowskich Grocholicach i na Górach Borowskich odbędą się uroczystości upamiętniające 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

- Od godziny 10.00 do 16.00 odtwarzane tam będą prace fortyfikacyjno-polowe właśnie wokół schronu w okolicy Oleśnika. Będzie kopanie rowów, zakładanie faszyny, darniny, stawianie zasieków i potykaczy. Chętni będą mogli także wejść do wnętrza schronu oraz zapoznać się z uzbrojeniem i umundurowaniem wrześniowym - mówi Beata Kwiecińska – Pintos, rzecznik prasowy prezydenta Bełchatowa.

W  niedzielę 4 września uczczona zostanie pamięć Obrońców Gór Borowskich. Pod pomnikiem ofiar bitwy, w której poległo blisko siedmiustet polskich żołnierzy odprawiona zostanie msza święta. Początek o godzinie 10.00. Szczegółowy program bełchatowskiego weekendu z historią na stronie internetowej miasta.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat