Zapowiada się wietrzny i deszczowy weekend

Strefa FM Piątek, 12 marca 20213 1141
Co prawda wiosna coraz bliżej, ale w pogodzie tego w ciągu ostatnich dni nie było widać. Czy weekend przyniesie jakąś zmianę?
fot. pixabay.com / xusenru

- Piątek w naszym regionie będzie wykazywał się bardzo dużą dynamiką - prognozuje Michał Sowała, rzecznik Łowców Burz Łódzkie. - W ciągu dnia możemy spodziewać się bardzo silnego wiatru. Podmuchy osiągną prędkość do 75 km/h. Niewykluczone, że przez centralne oraz południowe regiony województwa łódzkiego może przejść linia szkwału, która jeszcze bardziej będzie potęgować niebezpieczne podmuchy wiatru. Wtedy też wiatr może osiągnąć w porywach do nawet 100 km/h. W godzinach popołudniowych na tym obszarze mogą pojawić się pojedyncze wyładowania. Temperatura maksymalna osiągnie 8*C. Ciśnienie mniej więcej od południa zacznie nieznacznie rosnąć. W ciągu dnia spodziewamy się również opadów deszczu, które powinny z nami zostać do wieczora.

W sobotę pogoda nieco się poprawi. Wiatr się uspokoi i jego porywy osiągną maksymalnie do 50 km/h, jednak w ciągu całego dnia będą pojawiać się opady deszczu. Momentami będzie padać bardzo intensywnie. Strefa opadów zacznie wkraczać do województwa od zachodu i sukcesywnie będzie przemieszczać się w stronę centrum województwa. Temperatura osiągnie maksymalnie 10*C. Ciśnienie będzie spadać, by wieczorem osiągnąć wartość 998 hPa. Zachmurzenie całkowite w całym województwie.

W niedzielę czeka nas kolejny wietrzny dzień. Wiatr osiągnie w porywach do 60 km/h. W ciągu dnia na terenie województwa będą występować lokalne opady deszczu o charakterze przelotnym. Tego dnia możemy również spodziewać się liczniejszych przejaśnień i gdzieniegdzie przebije się słońce. Temperatura w ciągu dnia osiągnie 9*C. Ciśnienie będzie w niedzielę będzie rosnąć i około 18 osiągnie poziom 1006 hPa.
Prognozy pogody w wydaniu Łowców Burz Łódzkie można posłuchać w każdy piątek w Maglu (Strefa Fm Piotrków) ok. 9.10.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc555 ~gosc555 (Gość)13.03.2021 10:32

W piatek to tak wialo,ze z rowerem mnie porwalo.Te wasze prognozy to sie spelniaja jak obietnice pisu.Ale nie przejmujcie sie,w niczym nie odstajecie od profesjonalistow,ktorzy nie potrafia podac nawet obecnej pogody.

10


go?ć_janek ~go?ć_janek (Gość)12.03.2021 19:50

Bierze leszcz na zalewie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat