Zapomniana enklawa?

Strefa FM Czwartek, 15 października 20093 3679
Jest piotrkowską enklawą w gminie Wolbórz. Mowa o dwuhektarowym terenie w Polichnie, na którym działało niegdyś Muzeum Czynu Partyzanckiego. Od kilku lat jest jednak nieczynne, a miejsce to szpeci okolicę.

- Za tereny te odpowiedzialne jest piotrkowskie Muzeum, któremu gmina Piotrków wydzierżawiła je na okres 99 lat - powiedziała Elżbieta Jarszak z Biura Prasowego piotrkowskiego magistratu. - W 2001 roku decyzją ówczesnego zarządu miasta stwierdzono nabycie z mocy prawa przez Muzeum w Piotrkowie użytkowania wieczystego gruntów położonych w Polichnie. Nieruchomość stanowi własność Piotrkowa. Administrowaniem i wszystkimi pracami związanymi z tym obiektem dysponuje jednak Muzeum - wyjaśniła Elżbieta Jarszak.

 

Tymczasem pełniący obowiązki dyrektora Muzeum w Piotrkowie Krzysztof Wiączek poinformował, że za porządek na terenie dawnego Muzeum Czynu Partyzanckiego odpowiada obecnie Huta "Finezja".

- Muzeum w Polichnie stanowi nasz oddział. W tym momencie ten budynek jak i część terenu są przedmiotem najmu na podstawie umowy zawartej z Hutą Szkła Gospodarczego i Artystycznego "Finezja" w Wolborzu. Umowa z "Finezją" zakończy się w 2010 roku. Do tego czasu na najemcy spoczywają obowiązki utrzymywania tam porządku i ponoszenia kosztów związanych z funkcjonowaniem tego budynku. Prawdopodobnie istnieje jakieś zaniedbanie ze strony najemcy, co sprawdzimy - powiedział Krzysztof Wiączek.  


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

an/ty ~an/ty (Gość)16.10.2009 12:36

na to muzeum nigdy pieniądze się nie znajdą,szybciej to to rozbiorą,bo Armia Ludowa to nie Armia Krajowa,oni byli czerwoni i żaden pseudo vip się nie wychyli.

00


kombatant ~kombatant (Gość)16.10.2009 11:57

A gdzie był do tej pory były dyrektor muzeum i prezydenci miasta Piotrkowa: Matusewicz i Chojniak? Ten czyn partyzancki to oddział Małego Franka. Co roku w dniu 22 lipca komuna organizowała tam zbiórkę komuchów. Poczty sztandarowe a później gorzała lała się strumieniami. To były czasy kiedy wmawiano nam jakim to bohaterem był Mały Franek.

00


olo ~olo (Gość)15.10.2009 19:04

pamiętam szkolne wycieczki do Polichna ,to dopiero była atrakcja, a dziś co....?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat