Zapominalscy są wśród nas

ePiotrkow Środa, 09 maja 20183 6239
Ostatniego dnia kwietnia minął termin składania rocznych zeznań podatkowych. Wciąż jednak do piotrkowskiego Urzędu Skarbowego zgłaszają się osoby, które o tej istotnej dość sprawie zapomniały. Jak się tłumaczą?

Co roku zdarzają się całkiem liczne przypadki przekroczenia nieprzekraczalnego, wydawałoby się, terminu. W tym tygodniu (majowym!) zeznania do piotrkowskiej skarbówki przynosi kilkunastu mieszkańców naszego regionu. Codziennie. Dlaczego tak późno? - Najczęstszym powodem, jaki podają jest to, że... nie było ich w domu 30 kwietnia - mówiła w radiowym Maglu Joanna Gniewaszewska-Durska, zastępca naczelnika US w Piotrkowie. - Jako przyczyna podawana jest także choroba i pobyt w szpitalu. Przypominam jednak, że na złożenie zeznania są cztery miesiące. Wśród składanych z opóźnieniem zeznań są zarówno PIT-y 37, jak i PIT-y 28, dla których termin upłynął z końcem stycznia.


Takim osobom grożą kary. - Kodeks karny skarbowy przewiduje mandaty. W tym roku podatnik musi się liczyć z karą w wysokości od 210 do 4200 zł. Jednak nie każdy mandat musi otrzymać. To zależy od wielu czynników, każdy przypadek jest analizowany. Sprawdzamy np. czy to pierwsza tak sytuacja, ile dni po terminie zostało złożone zeznanie i czy podatnik prowadzi działalność gospodarczą - tłumaczyła J. Gniewaszewska-Durska.


Dlaczego akurat od 210 do 4200 zł? To określa ustawa. Najniższy mandat to 10% najniższego wynagrodzenia, a najwyższa kwota to jego dwukrotność. A najniższe wynagrodzenie wynosi 2100 zł.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.05.2018 09:16

Do Pani urzędniczki wyższego szczebla. Wysłałbym Panią na korepetycje z języka polskiego a potem do pisania komentarzy

20


gość ~gość (Gość)09.05.2018 22:00

Zamknonć drzwi to sie nauczom za rok.Strasznie mnie to irytuje jako urzędniczkę wyszego sczebla.

13


gość ~gość (Gość)09.05.2018 12:11

Najniższa krajowa to 2100 brutto . Ale obywatel dostaje 1500 to chyba to powinna być podstawą mandatowania.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat