Zapasy: Zawiedli faworyci

Strefa FM Środa, 23 kwietnia 20080
Trzy medale przywieźli z Raciborza zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego z zawodów o Puchar Polski seniorów w stylu klasycznym. Na podium stanęli: Patryk Maciołek (60 kg - II miejsce), Michał Król (74 kg - II miejsce) i Maciej Szczepanik (66 kg - III miejsce).
Zawiedli ci, na których stawiał najbardziej trener AKS Henryk Grabowiecki. Mistrz Polski seniorów Przemysław Niedźwiecki (waga 66 kg) zajął dopiero ósme miejsce. W jednym z pojedynków przegrał ze swoim kolegą klubowym - Maciejem Szczepanikiem. Jeszcze niżej uplasował się najbardziej utytułowany piotrkowski zapaśnik - czterokrotny mistrz Polski seniorów - Michał Jaworski.

Jaworski (waga 84 kg) już w pierwszej walce przegrał z Arturem Michalkiewiczem (Śląsk Wrocław). W drugim swoim pojedynku uległ Pawłowi Pośladowi (również Śląsk) i ostatecznie wylądował dopiero na 13. miejscu. To niespotykanie niska lokata jak na Michała Jaworskiego.
Piąty w wadze do 96 kilogramów był Andrzej Deberny. Również trudno uznać to jako sukces.

Najlepiej spisali się wspomniani już: Maciołek i Król. Pierwszy z nich przegrał w finałowej walce 0:2 Tomaszem Świerkiem (Zagłębie Wałbrzych), a drugi nie dał rady Julianowi Kwitowi (również Zagłębie), któremu uległ 0:2.
Drużynowo AKS Piotrków zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Śląsk Wrocław, drugie miejsce zajął Agros Żary. W zawodach startowało 102 zapaśników z 22 klubów.