Zapaśniczki AKS zakończyły klubowy sezon...z sukcesami

ePiotrkowKraj Wtorek, 05 grudnia 20177 3661
Zawodniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego podczas ostatniego klubowego startu w tym roku walczyły w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Kobiet - Czarny Bór Open. Piotrkowianki wywalczyły tam dwa srebrne medale, na drugim stopniu podium stanęły Patrycja Wochna i Kinga Jaroniek.
Patrycja Wochna zajęła 2. miejsce w kat. 65 kg, fot.: AKS

W turnieju wystartowało 305 zapaśniczek z 12 państw oraz kilkudziesięciu najsilniejszych polskich klubów, w sumie 55 ekip. Wśród piotrkowianek najlepiej spisała się walcząca w kategorii do 65 kg i rywalizująca o możliwość startu w przyszłorocznych mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata kadetek, Patrycja Wochna, która w Czarnym Borze zdobyła srebrny medal. W drodze do finału Patrycja pokonała Weronikę Skórę (Znicz Chęciny), Daryę Klimovich (Białoruś), Arinę Haritinovą z Łotwy, natomiast w finale po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce uległa etatowej reprezentantce Węgier Noemi Szabados. Drugi srebrny medal zdobyła najlżejsza w piotrkowskiej ekipie Kinga Jaroniek, która w finale przegrała z Amelią Tomalą, reprezentantką GKS Piast Wola. Ponadto 5. miejsca zajęły: Julia Dolna i Wiktoria Jaroniek. Najlepszą z Polek w kat. 46 kg okazała się Nikola Dytrych, która zajęła ostatecznie 7. miejsce, ona również walczy o to, aby wziąć udział w ME kadetek. Z kolei Julia Michalska i Aleksandra Skudlara znalazły się w czołówce kategorii do 52 kg. Startowało w niej 31 zawodniczek. Piotrkowianki zajęły odpowiednio 8. i 9. miejsce.

 

W końcowej klasyfikacji AKS Piotrków Trybunalski zajął 6. miejsce, za reprezentacjami Białorusi, Niemiec I, Włoch, Niemiec II i Węgier, a przed tak silnymi ekipami jak choćby Francja (8. miejsce) czy Szwecja (15. miejsce). Piotrkowska ekipa wyprzedziła też takie zespoły jak "Suples " Kraśnik (13. miejsce), Sobieski Poznań (22. miejsce), Slavia Ruda Ślaska (42. miejsce) czy Grunwald Poznań (45. miejsce).

 

Po turnieju reprezentantki piotrkowskiego klubu pozostały na kilkudniowym zgrupowaniu kadry Polski oraz kilku ekip zagranicznych, a w środę wezmą udział w meczu Polska - Reszta Europy.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.12.2017 18:39

Gratuluje sukcesów dziewczyny???????????? oby tak dalej ????????????

00


kibic ~kibic (Gość)06.12.2017 13:18

Dalszych sukcesów i startu w reprezentacji kraju

00


maniek ~maniek (Gość)06.12.2017 10:38

a o karatekach cisza - w sumie o jednym karatece który wywalczył 2-gie miejsce na mistrzostwach zorganizowanych we Wrocławiu...

00


kibic ~kibic (Gość)06.12.2017 10:07

Oby ich praca ,sukcesy zostały wreszcie zauważone !

00


gość ~gość (Gość)06.12.2017 08:29

Gratulacje dla całej ekipy !

00


gość ~gość (Gość)05.12.2017 21:32

Gratulacje dla dziewczyn i trenerów

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat