Zapaśnicy AKS przywieźli z Poznania siedem medali

AKS Piotrków Czwartek, 25 marca 20213 3148
W weekend młodzi zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego walczyli w Poznaniu, gdzie równocześnie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Złoty medal zdobył Michał Twardowski, a piotrkowscy zapaśnicy przywieźli ze stolicy Wielkopolski łącznie siedem krążków.

Ładuję galerię...

Michał Twardowski na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do Poznania jechał jako obrońca tytułu w wadze 60 kg. W weekend wywiązał się z roli faworyta – stoczył trzy zwycięskie walki, w każdej tracąc zaledwie jeden punkt techniczny. W finale nie dał przeciwnikowi szans – dzięki serii wózków w drugiej rundzie, wygrał przed czasem. Brązowy medal MMP w kategorii 67 kg wywalczył Kacper Gajda.


Pięć krążków młodzi zapaśnicy AKS wywalczyli w Mistrzostwach Polski Juniorów. Srebro zdobył Igor Gmitrasiuk (82 kg), a brąz Marcin Sztanderski i Filip Łysoń (obaj 63 kg), Rafał Kowalczyk (87 kg) oraz Hubert Robaszek (97 kg). Dzięki temu Atletyczny Klub Sportowy zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubów.

 

- Jesteśmy zadowoleni z występu naszych młodych zawodników, tym bardziej, że czasu na przygotowanie do najważniejszych zawodów w tym sezonie było bardzo mało. Przez pandemię kalendarz jest bardzo uszczuplony i ta grupa miała w zasadzie tylko jeden start kontrolny, jakim był Puchar Polski seniorów w Radomiu – mówi Karol Sala, trener zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego. Dzięki udanemu występowi w Poznaniu AKS potwierdził, że jest w ścisłej czołówce zapaśniczych klubów w Polsce.


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

60latek ~60latek (Gość)26.03.2021 12:17

To jakaś nowa moda wciąganie dresów w skarpetki?

30


go?ć_aga ~go?ć_aga (Gość)25.03.2021 22:53

Jest praca są wyniki. Gratuluję zawodnikom i trenerowi .

30


mloda ~mloda (Gość)25.03.2021 12:24

Wielkie gratulacje!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat