artykuł sponsorowany

Zaparz herbatę i zapomnij o codziennym zgiełku

Poniedziałek, 12 lipca 2021 573
Czarna herbata to nasza polska tradycja. Jesteśmy w zdecydowanej czołówce na tle innych państw europejskich. Herbata czarna dopełnia przygotowane śniadanie, bez niej śniadanie jest niepełne. Herbata owocowa smakuje dzieciom oraz świetnie smakuje w upalne, letnie dni. Z kolei zielona herbata relaksuje i koi nerwy, a biała herbata ma w swoim składzie elementy o właściwościach wpływających pozytywnie na układ odpornościowy. Herbata liściasta jest częstym prezentem dla naszych najbliższych. Pięknie zapakowana i opisana cieszy oczy i kubeczki smakowe. Gatunków herbat jest dużo, dlatego warto wiedzieć, co się pije!

Poznaj sekrety liści herbaty

 

Kupując herbatę warto zwrócić uwagę na jej rodzaj i właściwości. Czarna herbata suszona jest gorącym strumieniem powietrza. Podczas parzenia uzyskujemy napar o intensywnej barwie, wyrazistym smaku i aromacie. Często wzbogacona jest dodatkiem mięty, owocami, kwiatami i dodatkami skórki cytrynowej.

Nabywając zieloną herbatę warto kierować się dobrą jakością liści. Świeżo zerwane powinny być zostawione do wyschnięcia i dopiero później podgrzewane, aby powstrzymać proces fermentacji. Herbatę zieloną parzymy ok.3- 5 minut. Ma działanie wzmacniające organizm, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Chroni nasze serce i obniża wysoki cholesterol. Z dodatkiem skórki pomarańczy lub grapefruita będzie idealna na upalne dni. Szeroki wybór herbat dobrej jakości można znaleźć na stronie https://fonte.com.pl/kategoria/herbata/herbata-sypana/

 

Jak kupować herbatę?

 

Kupując herbaty zawsze czytajmy oznaczenia na opakowaniach. Dzięki naszej czujności nie kupimy produktu zawierającego złe składniki, jak na przykład niesmaczny pył herbaciany, stosowany czasami w produkcji herbaty ekspresowej. Oprócz rodzaju herbaty powinniśmy wybrać również dobre opakowanie. Herbaciany susz jest produktem higroskopijnym. To znaczy, że szybko chłonie wilgoć i zapachy. Metalowa puszka lub szklany słoik dają najlepszą gwarancję. Właśnie takie produkty można zamówić na stronie https://fonte.com.pl/kategoria/herbata/. W ofercie mają niemal wszystkie rodzaje herbaty, a sama dostawa ekspresowa.

 

Herbata biała, a może czerwona?

 

Złotą zasadą przy zakupie herbaty jest umiar. Masz dość czarnej herbaty i szukasz odmiany? Wypróbuj nowe smaki, kupując niewielkie opakowania. Pamiętaj, że jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy herbata zielona nam smakuje, jest jej spróbowanie. Podobnie jest w przypadku pu erh czy herbaty białej. Testując dowiesz jakie odmiany pija się na całym świecie, odkryjesz nowy aromat i smak.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat