Zamykają stacjonarne punkty krwiodawstwa. Co z Piotrkowem?

ePiotrkow Środa, 18 października 20173 5038
W latach 2006-2016 działalność zakończyło 51 takich ośrodków. W województwie łódzkim w 2012 zamknięto na przykład punkt w Łęczycy. Problem nagłaśnia środowa "Rzeczpospolita". Coraz większą popularnością cieszą się mobilne punkty pobrań w specjalnych, podstawionych autobusach.

Dobra wiadomość jest taka, że placówka w Piotrkowie przy Słowackiego 74 ma się dobrze i jest często odwiedzana. Krew oddaje u nas codziennie okołu dwudziestu osób. O zamknięciu nic mi nie wiadomo - przyznaje Halina Ałaszewska, pielęgniarka z piotrkowskiego punktu pobrań.  - Jeśli gdzieś są zamykane jakiekolwiek stacjonarne punkty, to głównie ze względów ekonomicznych albo gdzieś, gdzie jest mało krwiodawców, może wtedy dyrekcja podejmuje takie decyzje. O zamknięciu ośrodka w Piotrkowie nie słyszałam i nie nie nastąpi to pewnie przez najbliższe pięć czy dziesięć lat - tłumaczy. 

 


Punkt Pobrań w Piotrkowie przy ulicy Słowackiego funkcjonuje od siedmiu lat. Wcześniej mieścił się m.in. w szpitalu przy Roosevelta, na Rakowskiej, Wolborskiej czy przy ul. Wojska Polskiego, pod "siódemkami". Krew można oddawać w poniedziałki, wtorki i piątki od 8:00 do 11:00, a w środy i czwartki od 8:00 do 10:30.  Harmonogram akcji wyjazdowych znajdziecie z kolei pod tym linkiem.

 

 

źródło: "Rzeczpospolita"

 

 

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

07 ~07 (Gość)18.10.2017 21:03

Ja bym wnioskował o rozpatrzenie chociaż jednego dnia w tygodniu by punkt poboru krwi był czynny w godzinach popołudniowych. Na pewno byłoby wielu zainteresowanych w godzinach popołudniowych oddać ten cenny dar.

90


irek ~irek (Gość)18.10.2017 19:04

A w naszej słynnej fabryce tylko we wtorki,środy i czwartki ,ktoś powinien się tym zająć,może pip

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat