Zamknęli fragment DK nr 1

ePiotrkowRadomsko Piątek, 06 marca 20205 8674
W piątek 6 marca ok. godz. 21 zamknięty został blisko 17-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 1 między Kamieńskiem a Radomskiem. Ma to związek z kolejnymi pracami przy budowie autostrady A1 w Łódzkiem.
Na przełomie listopada i grudnia wyburzany był wiadukt na węźle Piotrków Trybunalski Zachód / fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Działania drogowców polegają na wyburzeniu dwóch wiaduktów biegnących nad budowaną trasą. Prac wyburzeniowych nie można prowadzić przy utrzymaniu ruchu. Wyznaczone zostały objazdy. Dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK 1 trzeba zjechać na DW 484 do DK 91, dalej DK 91 do Radomska skąd obwodnicą należy dojechać do ul. Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK 42, którą dojedziemy do DK 1. Analogicznie dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi.

 

Prace rozpoczęły 6 marca o godzinie 21.00, a zakończą w poniedziałek (9 marca) o godzinie 6.00. W związku z wyburzeniem wiaduktów na drogach powiatowych: Kamieńsk – Pytowice i Dobryszyce – Blok Dobryszycki, dla okolicznych mieszkańców wyznaczono objazdy, dzięki którym mogą przejechać z jednej strony budowanej autostrady na drugą. Taki stan rzeczy utrzyma się do czasu oddania nowych wiaduktów. Będą one miały nośność odpowiadającą współczesnym wymogom i znacznie większy poziom bezpieczeństwa, w porównaniu ze starymi przeprawami. Jezdnia będzie szersza, a poza tym pojawi się na nich ścieżka pieszo-rowerowa, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, mają stanąć do końca bieżącego roku. 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.03.2020 13:22

Do dziennikarzy,sprawdczcie co sie dzieje z rozpatrzeniem odwołań od S12 w Gdoś.

60


gość ~gość (Gość)04.03.2020 16:04

Utrudnienie przygotowanejest w nawigacji Waze https://www.waze.com/pl/events/budowa-a1-2020-03-06

40


gość ~gość (Gość)04.03.2020 11:55

Koparka na żwir.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat