Zamkną węzeł, otworzą rondo

Strefa FM Poniedziałek, 09 grudnia 201961 25792
Już w najbliższą środę 11 grudnia wyłączony z użytkowania zostanie tzw. węzeł bełchatowski, czyli węzeł Piotrków Trybunalski Południe. Obiekt będzie wyburzony, a w jego miejsce zostanie wybudowany nowy o zmienionych parametrach.

W miejscu starego węzła ruch na autostradzie A1 zostanie utrzymany we wszystkich kierunkach jazdy. Podobnie na drodze krajowej 74, a będzie się on odbywać po olbrzymim rondzie, o którym już nie raz mówiliśmy na antenie Strefy FM Piotrków. Objazd będzie prowadzony jezdnią jednokierunkową, jednopasową, dookoła terenu, który będzie wyłączony z użytkowania na potrzeby przeprowadzanych prac. - Do tej pory mieliśmy klasyczny węzeł dwupoziomowy, teraz będziemy mieć jedno wielkie rondo. Otoczy ono jeszcze istniejący węzeł Piotrków Trybunalski Południe i po tym rondzie ruch będzie odbywać się w sposób klasyczny. Co ważne, będziemy mogli wybrać dowolną relację - tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Co do kwestii technicznych, jezdnia na rondzie ma szerokość 4 metrów, a na łukach są poszerzenia do 5,5 metra, więc jak zapewniają przedstawiciele firmy wykonującej inwestycję, kierowcy nie powinni mieć problemu z poruszaniem się po tym rondzie, nawet kierowcy samochodów ciężarowych.


Zamknięcie węzła i puszczenie ruchu na nowe rondo ma nastąpić w najbliższą środę o godzinie 14. Jednak utrudnienia w tym miejscu mogą występować już wcześniej. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać przez półtora roku. W miejscu wyburzonego węzła powstanie nowy, który będzie większy niż ten dotychczasowy, ale zastosowane rozwiązania będą niemal identyczne. Dodatkowo pojawi się jezdnia rozprowadzająca w kierunku Łodzi, co ma rozładować ruch, a łącznice mają mieć większe łuki, dzięki czego będzie jeździło się bezpiecznie i bardziej komfortowo.


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

yova ~yova (Gość)11.12.2019 19:28

Szykujcie się na piątek,to dopiero będzie drama!

42


Pitero ~Pitero (Gość)11.12.2019 14:14

przejeżdżałem przez wiele remontów na drogach, przez wiele placów budowy, w Polsce i za Granicą. Ale czegoś takiego co dzieje się w Piotrkowie to jeszcze nie widziałem. Unikam jak mogę w tej chwili tej trasy, lecz najgorsze, że czasem nie ma żadnej alternatywy.
Czy ktoś liczy, ile już było wypadków od początku remontu autostrady w okolicach Piotrkowa? Ile było ofiar śmiertelnych?

101


pol ~pol (Gość)11.12.2019 16:09

co za bezmózgi to wymyślili mogli wcześniej wykończyć wiadukt na Woj.Polskiego i dopiero zamykać wiadukt na Bełchatów .

31


kiki ~kiki (Gość)09.12.2019 16:49

1,5 roku mega korków w Piotrkowie, nice :) jak już wcześniej pisałem, Krzysiu miałeś tyle lat by zrobić ulicę WP, i wybrałeś najlepszy moment, i z racji że nie przepadam za tobą, liczę na to że coś odkryją robiąc remont tej ulicy i że ta budowa się przedłuży, może w końcu ludzie pogonią Cię ze stanowiska na następnych wyborach. Czas najwyższy.

455


krisu.pl ~krisu.pl (Gość)11.12.2019 14:30

Powrót z Łodzi to dramat,od Srocka kibel,objazd na Szydłów dramat,powrót przez Daszówke w miare,miasto stoi,Śląska stoi,Armii Krajowej zawalone tirami stoi !!!!!!!!
Co tu się k**wa dzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

100


gość ~gość (Gość)11.12.2019 14:18

Tragedia, mieli puścić ruch od 14 ale gdzie tam. Stoję około 150 metrów od wiaduktu, już od 12 z minutami.

70


realista ~realista (Gość)10.12.2019 14:46

Czytając poniższe komentarze wiem, że wielu nie załapie. Ale jak na to rondo wprowadzony zostanie ruch od Łodzi i od Katowic, który ciągle jest zakorkowany to jakoś nie wyobrażam sobie wjechania na to rondo od strony Piotrkowa, czy Bełchatowa. Oj będzie o tym rondzie głośno w kraju. No i kolejny raz pytam kto (ponoć absolwent piotrkowskiej budowlanki), wymyślił, aby jednocześnie rozpieprzyć wszelkie przejazdy przez A1. Czyż nie można by poczekać na otwarcie wiaduktu na Wojska Polskiego - zawsze to byłaby jakaś alternatywa.

132


marko ~marko (Gość)11.12.2019 14:00

już się dzieje - trasa z Bełchatowa stoi! Majków rozjechany

70


Ja Abbccc Ja Abbcccranga11.12.2019 13:01

Na stronie GDDKiA schemat jest umieszczony prawidłowo, tzn.północ na górze mapy.
Ale tu zamieścili go obróconego i trzeba się zastanowić jak pojechać w odpowiednim kierunku.
https://www.gddkia.gov.pl/frontend/web/userfiles/articles/z/zamykamy-wezel-piotrkow-trybunal_36095/A1_BIG%20rondo.jpg

40


aaaa ~aaaa (Gość)11.12.2019 12:05

Brawo Realista.
Zobaczymy co będzie jak otworza autostradę i będzie brak węzła w Jeżowie. Będą rozjeżdzone lokalne drogi i niektórzy znowu będa płakać.
Budowanie autostrad, dróg - woła o pomstę...

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat