Zamierzają oznakować brzegi Pilicy

Strefa FMRegion Niedziela, 15 kwietnia 201814 4732
Robi się coraz cieplej, dlatego z każdym następnym dniem kajakarzy pływających po Pilicy będzie coraz więcej. Włodarze powiatu piotrkowskiego zamierzają oznakować brzegi tej rzeki, znajdujące się na terenie powiatu, chcą w ten sposób ułatwić identyfikację poszczególnych miejsc wszystkim tym, którzy lubią taką formę rekreacji.
Fot.: pixabay.com

Takich znaków miałoby się tam pojawić co najmniej kilka, niewykluczone, że oprócz tablic powstanie również specjalna aplikacja na smartfony.

 
- Z inicjatywy wicestarosty Piotra Wojtysiaka zorganizowaliśmy panel dyskusyjny dotyczący rozwoju turystyki i rekreacji na terenie powiatu piotrkowskiego, podczas którego próbowaliśmy wypracować jak najlepsze rozwiązania. Ta koncepcja powstała po sygnałach turystów, którzy twierdzili, że odcinek Pilicy nie jest dokładnie oznaczony. Kajakarze często nie do końca wiedzą, gdzie się znajdują, jakie atrakcje turystyczne znajdują się w okolicy i gdzie powinni zwrócić sprzęt. Zasięg telefonii komórkowej w niektórych miejscach jest słaby, dlatego urządzenia elektroniczne niekiedy zawodzą, tablice informacyjne na pewno by w takich sytuacjach pomogły - mówi Marcin Strumiłło z Biura Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

 
Znaki miałyby się pojawić jeszcze w tym sezonie, inicjatywa ma zostać sfinansowana z budżetu powiatu piotrkowskiego. Tablice mają zostać wykonane z naturalnych materiałów i być odporne na warunki atmosferyczne.

 

 


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.04.2018 06:52

No a burmistrz Sulejowa ile to miał nie narobić z Pilicą-plaże, kładki cuda wianki i co? Nic

41


okok ~okok (Gość)17.04.2018 23:08

To źle wróży. Wolałbym, żeby nie ingerowali w przyrodę przy pięknej rzece Pilica. Na spływie nietrudno się zorientować, gdzie się jest.
Niech za to zrobią jakąś plażę.

10


pokost ~pokost (Gość)17.04.2018 18:15

cały czas zastanawiam czemu od tylu lat Pilica nie została pogłębiona ..tyle piasku i żwiru by było na potrzeby drogowe czy budownictwa mieszkaniowego.. Sulejów umiera ..czekam teraz na nowe obiecanki przedwyborcze

30


Sulejowianin ~Sulejowianin (Gość)16.04.2018 11:51

atrakcją to by można było nazwać , nowe plaże wyciąć te krzaki co są za Victorią w Sulejowie , pogłębić koryto w paru odcinkach , zburzyć tą stara ruderę zostawić fundament i mamy piękny taras widokowy na klasztor i zamek

100


gość ~gość (Gość)16.04.2018 20:21

Bardzo dobra sprawa. Przynajmniej będzie wiadomo w jakiej miejscowości się jest.

41


obs. ~obs. (Gość)16.04.2018 10:08

Znakowanie rzeki tablicami kilometrowymi praktykowano już w latach osiemdziesiątych w byłym województwie sieradzkim. Oczywiście na Warcie do miasteczka Burzenin. Licząc od północy. Do tej miejscowości dotararła regulacja rzeki Warty.W sumie nieszczęśliwa.Pewnie są jeszcze na Odrze ,ale to już inna bajka. Co z tego zaostało ,ano nic.Warta straciła swoje pięć minut teraz powoli ,powoli coś tam robi...ale oznaczeń już nie ma.

50


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)15.04.2018 22:30

Obecnie "turyści" to są tylko ze starej nazwy nazwy, bo co to za turysta, który wybiera się na paro kilometrowy spływ kajakowy i musi mieć tablicę informacyjną, albo jakąś aplikację na telefon, żeby wiedzieć gdzie go oczy, albo kajak niesie. To jak te barany które nie potrafiły wrócić na piechotę znad Morskiego Oka zimą. Żenada i degrengolada. Turyści kanapowi.

132


turystyki ~turystyki (Gość)15.04.2018 20:10

atrakcja turystyczna to będzie jak zabierzecie się za rewitalizację brzegów Pilicy, plaże , pogłębianie Pilicy bo za parę lat to z Pilicy zrobi się śmierdzący potok - o czym wy dyskutujecie zabieracie się od dup... strony jak zawsze po najłatwiejszej linii. Najlepiej postawcie jeden znak " drogi turysto to jedyna plaża nad Pilicą ( Polanka 15 m2 na 15 m2 ) "

192


gość ~gość (Gość)16.04.2018 08:53

Żeby poprawić możliwości turystyczne regionu należy oznakować brzegi Pilicy to dla turystów z poza regionu ale Żeby przyciągnąć większą ilość trzeba poszerzyć ofertę myślę tu o ścieżkach rowerowych wzdłuż brzegów Pilicy I nie myślę tu o asfaltowej ale szosowej nawierzchni dodam że w pasie przybrzeżnym znajduje się wiele pomników bunkrów zamków I innych atrakcji

70


sam ~sam (Gość)15.04.2018 21:10

Część tzw ,,kajakarzy" często jest niesiona przez kajak, bo płyna w takim stanie, że nie mogą wiosła utrzymać... a atrakcje ? - piwo albo butelka.

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat