Zamach na Mariana Błaszczyńskiego?

Tydzień Trybunalski Czwartek, 04 lipca 20137 2405
Polityczny zamach na przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie planuje grupa opozycyjnych radnych.

Ewa Ziółkowska, Bronisław Brylski, Jan Dziemdziora, Szymon Miazek, Katarzyna Gletkier, Tomasz Sokalski i Krzysztof Kozłowski złożyli w piątek wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Chcą odwołać Mariana Błaszczyńskiego z funkcji przewodniczącego Rady.
Czym uzasadniają swoją decyzję? Przewodniczącemu zarzucają, że kierując obradami Rady, opozycję traktuje jak radnych drugiej kategorii, często nie dopuszczając ich do głosu. Za dowód podają incydent, do którego doszło podczas majowej sesji, kiedy to Błaszczyński nie polecił pracownikom Biura Rady, aby poprosili na salę obrad radnych opozycyjnych, którzy stali przed budynkiem Urzędu (przewodniczący wówczas sam zarządził przerwę, ale nie wszyscy radni zdążyli z niej powrócić). Wtedy właśnie, kiedy na sali pozostało tylko 12 radnych prezydenckiej koalicji, przegłosowano (bez dyskusji, pytań i i uwag) kilka ważnych uchwał. - Przewodniczący nie może izolować niektórych radnych, nie może im przerywać, oceniać, traktować w sposób stronniczy. Celowo blokuje nasze projekty uchwał. Każdy radny zobowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej, a przewodniczący nam to uniemożliwia, blokując nasz głos, a przecież wszyscy mają prawo artykułować potrzeby mieszkańców - mówi jeden z radnych, który podpisał się pod wnioskiem.


Sesja powinna zostać zwołania w ciągu 7 dni od momentu złożenia wniosku (28 czerwca). O próbie odwołania przewodniczącego w środowiskach opozycyjnych mówiło się już od dawna, jak dotąd radnych powstrzymywała... matematyka. Jak mówi się w kuluarach, radni Platformy Obywatelskiej głosują “jak wiatr zawieje”, więc na ich głosy opozycja nie liczy. Z kolei radny klubu RiG Marek Konieczko – jak wskazują wyniki ostatnich głosowań – wspiera prezydencką koalicję. Opozycja nadal pozostaje więc w mniejszości. Na co więc liczy “siódemka”, która złożyła wniosek? Może jedynie na pstryczek w nos przewodniczącego.

as


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nikt ~Nikt (Gość)05.07.2013 10:15

Byłem u tego pana w gabinecie w sprawie osiedlowej z którego jest radnym. Z takim poniżeniem jakiego tam zaznałem jeszcze w życiu się nie spotkałem. Nawet nie zdążyłem powiedzieć w jakiej sprawie się pojawiłem ,a Pan Marian już mnie żegnał w otwartych drzwiach swojego gabinetu. Wstydzę się ,że toki ktoś reprezentuje moje osiedle w Radzie Miasta.

00


kolega ~kolega (Gość)05.07.2013 09:38

Co wy chceta od tego bidnego Marianka przecież to dobry chlopaczyna on chce tylko wspólnego dobra dla nas wszystkich.
A wy jego się czepiata i czepiata nie dajeta mu spokoju.

00


ares1 ~ares1 (Gość)05.07.2013 09:13

Żelazny Marian :)))

00


ukulele ~ukulele (Gość)05.07.2013 00:14

Ten co się uczepił mikrofonu ma wzrok jak gad.

00


bistro bistroranga04.07.2013 21:57

Ale handlarz kondomów się już spasł na naszym (obywateli Piotrkowa) wikcie!

00


martens ~martens (Gość)04.07.2013 13:11

Jedyne osoby,które mogą zrobić na niego zamach to małpy z łódzkiego ZOO,szczególnie patrząc na jego facjate.
Szkoda to coś komentować.

00


os ~os (Gość)04.07.2013 11:01

Cytuję:
Z kolei radny klubu RiG Marek Konieczko – jak wskazują wyniki ostatnich głosowań – wspiera prezydencką koalicję. Opozycja nadal pozostaje więc w mniejszości. Na co więc liczy “siódemka”, która złożyła wniosek? Może jedynie na pstryczek w nos przewodniczącego.


A mnie zastanawia dlaczego pod wnioskiem nie podpisali się radni Paweł Szcześniak (RiG) i Konrad Czyżyński (PO) którzy są rzekomo w opozycji. Dopóki prokuratura nie zakończy śledztwa przeciwko M.Błaszczyńskiego i nie postawi mu zarzutów o rzekome przyjmowanie korzyści majątkowych za co nie będę już pisał, o odwołaniu przewodniczącego rady miasta opozycja może tylko pomarzyć.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat