Załóż swoją działalność - przekonuje dyrektor PUP

Strefa FM Poniedziałek, 10 lutego 201415 12423
Jesteś bezrobotny i masz ponad 50 lat? Załóż własną działalność gospodarczą, Urząd Pracy Ci w tym pomoże.

Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie zachęca do wzięcia udziału w programie pod nazwą "Bądź kowalem swojego losu" skierowanego do osób bezrobotnych w wieku 50+, zainteresowanych podjęciem własnej działalności gospodarczej. Chętni otrzymają dotację, będą mogli także wziąć udział w warsztatach doradczych.

- Nadal otwarte jest przyjmowanie wniosków dla osób 50+ w ramach projektu konkursowego. W pokoju numer 34 pracownicy urzędu czekają na tych, którzy mają ukończone 50 lat, są zarejestrowani w urzędzie i chcą rozpocząć działalność. Obserwujemy pewne obawy, brak wiary w swoje siły ze strony osób w tym wieku. Ale nie ma się czego obawiać. My pomagamy, nie puszczamy na żywioł - zachęca Henryka Gawrońska, dyrektor piotrkowskiego PUP-u.

Szczegółowe informacje udzielane są w siedzibie PUP-u, w pokoju nr 34. Druga tura projektu zakończy się 14 lutego.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

1

8


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marcin Marcinranga10.02.2014 12:52

hmm idea fajna ale wg pań z PUP`u (wiadomość z zeszłego roku) dotacja z Urzedu Pracy na otwarcie własnej działalności to jest max 10 tys zł chyba że zatrudni się wiecej niż 100 osób to było 25-30 tys zł;) więc tak czy tak musisz wziąść Kredyt Bankowy który przy dzisiejszym stanie gospodarki może być sznurem, ponieważ Polaków już nie stac na usługi oraz na jakieś większe zakupy poza spozywką i raz do roku jakaś rozrywka;)

32


vincent 53 ~vincent 53 (Gość)10.02.2014 12:16

Pani Dyrektor niech pani sama załozy własna działalność. Zwolni pani miejsce i wtedy zatrudni się kolejny bezrobotny. A wtedy pani będzie radzić innym jak pani poszedł ten interes.

50


spoko ~spoko (Gość)10.02.2014 11:31

Ja już się wyleczyłem z tej działalności,prowadziłem ją ponad dwadzieścia lat i w końcu popadłem w długi.Obecnie jestem bezrobotny
bez prawa do zasiłku.Tak wyrobiła mnie ta działalność.

50


Zadowolony z życia ~Zadowolony z życia (Gość)10.02.2014 11:28

Nie dajcie się "wrobić" w to "urzędnicze" gadanie. To co piszę, to piszę zupełnie serio, bez "grama" ironii czy szyderstwa. Tzw. "władzy" kończą się niewolnicy i w obecnych bardzo trudnych warunkach ekonomicznych chcą wpędzić kolejnych niewolników w długi i tragedie. Jeśli nie masz sprawdzonego modelu na biznes, krótko mówiąc, czegoś co działa np. w szarej strefie i wystarczy to tylko zalegalizować - to wcale nie próbuj ! ! ! Pod żadnym pozorem. Wszystkie próby obecnie wychodzenia na rynek z nową ofertą skończą się źle, albo bardzo źle. Lepiej czas i energię przeznaczyć na zorganizowanie sobie wyjazdu z Polski. To bardziej sensowne. I ma dużo większą szansę powodzenia.

70


M.arek ~M.arek (Gość)10.02.2014 11:14

Załóż.. ale nie w Piotrkowie.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat