Zalew Sulejowski wysycha

Strefa FMRegion Wtorek, 23 lipca 201943 26309
Coraz niższy poziom wody w Zalewie Sulejowskim i rzece Pilicy. Wynika to z niekorzystnej sytuacji hydrologiczno-metereologicznej zarówno w kraju jak i naszym regionie - mówi Urszula Tomoń, rzecznik prasowy spółki Wody Polskie.
Fot.: kontakt epiotrkow.pl

Jest ciepło, a do niedawna było gorąco, w dodatku opady deszczu nie są zbyt intensywne i pada rzadko, co sprawia, że wody w zbiornikach i rzekach jest coraz mniej.

 

 - We wtorek poziom wody w Pilicy, na wodowskazie w Spale wynosi 29 centymetrów. Jest to strefa stanów niskich, wynika to z obecnej niekorzystnej sytuacji hydrologiczno-metereologicznej. W Pilicy posiadamy 6 wodowskazów, które mają przepływ poniżej wieloletniej średniej - Urszula Tomoń dodaje, że od czerwca do zbiorników wpływa coraz mniej wody.

 

Jak widać na zdjęciu zrobionym w Barkowicach, w niektórych miejscach Zalewu Sulejowskiego wody nie ma już wcale.

 


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.07.2019 14:51

Proszę Państwa polecam zainteresować się stawami to one zatrzymują i magazynują wodę dla celów nawadniania stawów rybnych!
Sielpia ( zbiornik dla wczasowiczów), Ruda Maleniecka, Kołoniec, Maleniec, Cieklińsko, itd to jedne wielkie zalewiska stawów w głowie się nie mieści bezczelność tych ludzi susza swoją drogą a swoją drogą pazerność na pieniądze zarybiają coraz większą powierzchnię stawów cześć oczywiście nielegalnych bo nikt normalny nie wyda pozwolenia na coraz większą powierzchnię do zalewania.

50


gość ~gość (Gość)23.07.2019 14:47

No właśnie, przydałoby się porządnie posprzątać.Ale kto podejmie taką decyzję? który z urzędników o tym pomyśli? Jeżeli któremuś urzedasowi nawet przyjdzie to do głowy to zaraz będzie się martwił że nie ma na to kasy, że w budżecie nieprzewidziane,że szkoda na to kasy bo wiadomo jest na nieprzewidziane sytuacje(powodzie pożary)ale zaraz sobie myślą że może uda się zaoszczędzić...itp.itd.A ekologię wszyscy mają gdzieś.Syf w każdym miejscu gdzie wypoczywaja"kulturalni"Polacy a urzędnikom szkoda kasy na systematyczne sprzątanie.Malo turystów więc sobie myślą że skoro sobie plebs nabrudzil niech odpoczywa w śmieciach.Tak jest w całej centralnej Polsce bo tu nie ma atrakcji dla zagranicznych turystów.Ot,taka smutna prawda

90


bjh ~bjh (Gość)23.07.2019 14:35

wykorzystać ten czas na sprzątanie ,tylko do podjęcia decyzji ,,,,,woda powróci ,brak osoby decyzyjnej , i kompetentnej do pracy nie do brania kasy

130


ahajasne ~ahajasne (Gość)23.07.2019 14:17

Wyschnie to będzie łatwiej posprzątać :P

191


przedwyborczo ~przedwyborczo (Gość)23.07.2019 14:12

Za to w polityce jest wody nadmiar.

191


Proboszcz ~Proboszcz (Gość)23.07.2019 14:02

Można teraz spokojnie wyczyścić zbiornik z mułu i temu podobnych ;-)

221


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat