Zalew Sulejowski bez portu u Łysego

Strefa FMRegion Wtorek, 22 stycznia 201997 45018
Kultowe miejsce zniknie z turystycznej mapy regionu. Trwa likwidacja Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik" w Bronisławowie. - Nie przedłużono mi umowy dzierżawy terenu - wyjaśnia Zdzisław Jakubowski znany w regionie jako Łysy.

Ładuję galerię...

- Niespodziewanie dostałem pismo, w którym wezwano mnie do opuszczenia terenu. Myślałem, że dostanę zawału, gdy się o tym dowiedziałem. Chciałbym nadal prowadzić z żoną ośrodek, robimy to od 1987 roku, po prostu tym żyjemy. Niestety wymówili mi umowę i koniec. Przystań jest już zlikwidowana, rowerki wodne i domki holenderskie sprzedane. Do końca marca ma mnie tutaj nie być - dodaje rozżalony.

 

O wyjaśnienie poprosiliśmy Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi.

"ZWiK nie jest właścicielem tego terenu. Ma on skomplikowany stan prawny. Właśnie go porządkujemy. Nieruchomości nad Zalewem Sulejowskim należą do Skarbu Państwa i są obecnie w zarządzie Miasta Łódź oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Pracujemy nad tym, żeby pilnie uzyskać zgodę wszystkich stron na przeprowadzenie przetargu, w wyniku którego może dojść do zawarcia umów poddzierżawy terenu nad Zalewem Sulejowskim. W przetargu mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane podmioty. Umowy poddzierżawy będą obowiązywać tylko do czasu zakończenia procesu komunalizacji nieruchomości" - czytamy w otrzymanej odpowiedzi.

 

Jak udało nam się ustalić, umowę dzierżawy wypowiedziano również mieszczącym się w Bronisławowie Wodnemu Komisariatowi Policji i Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

 

 

Do tego tematu będziemy jeszcze wracać!


Zainteresował temat?

15

13


Komentarze (97)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ogorek ~ogorek (Gość)12.03.2019 14:49

wiadome jest ze po przetargu nareszcie beda placone odpowiednie podatli.

20


Pasja ~Pasja (Gość)08.02.2019 18:16

czy cos pewnego wiadomo czy zostaje Holender.?

21


mika ~mika (Gość)02.02.2019 21:11

Czy ma to coś wspólnego z ustawą 447? Niedługo dowiemy się, że deweloper buduje osiedle albo zamek nad Notecią bis.

71


borowik ~borowik (Gość)22.01.2019 17:09

A co z przystanią " Latający Holender " ? zostaje ?

81


żal.pl ~żal.pl (Gość)25.01.2019 10:26

Niektórzy piszą że czas się tam zatrzymał w 87 i nie było inwestycji, modernizacji itd. Zastanówcie się czy wy byście chcieli inwestować w coś co nie jest wasze i nigdy nie wiadomo kiedy wypowiedzą umowę. Co by było teraz gdyby tam Łysy utopił pieniądze a tu nagle z dnia na dzień musi wszystko za grosze sprzedać. Nie znam osobiście Łysego ale przyjeżdżałem tam latem z rodziną bo praktycznie nie ma już gdzie spędzić czas nad wodą. Wszędzie wykupują działki i nie ma dostępu do wody, mam na myśli np. Barkowice, Barkowice Mokre

213


Bywalec ~Bywalec (Gość)29.01.2019 14:58

Ja myślę że to "transparentni" "prawi i sprawiedliwi" działacze obecnych rządów planują pod przykrywką coś ugrać, a np. taki Prawdziwy Polak im wierzy.

83


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)28.01.2019 13:04

Tu nie ma przypadku, to jest ułożona akcja pod przykrywkąjakiejś bajki, coś mi tu pachnie działaniami lepszego sortu, dowiemy się zapewne za jakiś czas -wyjdzie szydło z worka!

63


gość ~gość (Gość)25.01.2019 20:04

Pewnie ktoś chce łapę położyć, mamy już przykład Borek, najfajniejsze lata młodości i co jak tam przejeżdża to łza na oczy się ciśnie. A teraz Bronislalwow. Ośrodek u Lysego. Masakra

101


gość ~gość (Gość)25.01.2019 14:34

Do,, odpoczynek,, nigdy nie było pobieranej opłaty za przejście przez bramę, jedynie opłata za wiazd samochodem

81


gość ~gość (Gość)25.01.2019 14:29

Łysy już się poddał. Wszystkie sprzęty wysprzedane. Nic nie zostało a parę miesięcy będzie tam jeden wielki syf, bo kto będzie pilnował porządku. Wiem ceny były tam z kosmosu, ale jakiś porządek w koło Zalewu był, a teraz co? Kto uprzatnie śmieci pozostawione przez plazowiczow? Nikt.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat