Zaległe pensje dla byłych pracowników PFM-u

Strefa FM Środa, 15 stycznia 20144 2347
Zakończyły się wypłaty zaległych pensji dla byłych pracowników Piotrkowskiej Fabryki Mebli. Wynagrodzenie wypłacono ponad osiemdziesięciu osobom. Prezes PFM-u nie wpłacał pensji nawet po kilka miesięcy, a tą sprawą aktualnie zajmuje się piotrkowska prokuratura.

- Ostatnią wypłatę realizowaliśmy 9 grudnia 2013 roku. W ubiegłym roku złożonych było 90 wniosków. Pieniądze wypłacono na podstawie 84. Odmówiliśmy dwóm osobom, a cztery wnioski nie zostały rozpatrzone ze względu na nieuzupełnienie braków. Wypłacono w sumie 620 tysięcy 453 złote. To jest łącznie z kwotą na ubezpieczenia społeczne należne od pracodawcy. Średnio wyliczaliśmy na około 6 tysięcy na wniosek - mówi Jerzy Urbański, szef łódzkiego oddziału Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.  

Przypomnijmy, że sąd upadłość Piotrkowskiej Fabryki Mebli ogłosił w styczniu zeszłego roku. Firma produkowała meble przez 60 lat.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

WK ~WK (Gość)16.01.2014 00:14

Dostaliśmy 6 tysięcy z tego funduszu, tego samego dnia pooddawaliśmy długi, bo przez rok z czegoś trzeba było żyć. A teraz za co żyć, panie Tusk? Panie Chojniak?

00


Marcin Marcinranga15.01.2014 22:23

"Resident_-of_the_old_Town" napisał(a):
jeszcze niech sie miasto postara o upadlosc mbl i haeringa a piotrkow stanie sie zaglebiem biedy i ubostwa - przeorac i srubokrety posadzic...


Haeringowi to raczje nie grozi ;) ponieważ jak narazie jesteśmy murzynami Europy :D i pracujemy z największą wydajnością w Europie. Dlatego zachodnie kapitały tak szybko nie uciekną bo mają dobrych wykwaliwikowanych pracowników za marne grosze w porównaniu z ich krajem:d
Co do pracowników PFM`u to im współczuje ale takie czasy ale to była prywatna firma i można było tak robić jakbyśmy mieli normalny kapitalistyczny ustrój to by ta fabryka nie padła ajak już to by się podzieliła na pare mniejszych PZDR

00


luzik ~luzik (Gość)15.01.2014 09:41

W jakiej partyjce rządzącej Polską ma bardzo dużo przyjacół właściciel Piotrkowskiej Fabryki Mebli?
Na miejscu pewnej pani zajmującej się tropienien pedofilów w sutannych spaliłbym się ze wstydu - mimo, że to nie jej bezpośredni kolega.

00


Resident_ of_the_old_Town Resident_ of_the_old_Townranga15.01.2014 09:28

jeszcze niech sie miasto postara o upadlosc mbl i haeringa a piotrkow stanie sie zaglebiem biedy i ubostwa - przeorac i srubokrety posadzic...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat