Zakończył się pierwszy etap przebudowy Wojska Polskiego

ePiotrkow Poniedziałek, 06 lipca 202061 12737
Znowu możemy przejechać ulicą Wojska Polskiego na odcinku od wiaduktu kolejowego do tzw. Ryneczku. Zakończył się trwający od października 2019 roku pierwszy z dwóch zaplanowanych etapów przebudowy. Ulica zyskała nową nawierzchnię, a u zbiegu ulic Polnej i "starej" Łódzkiej pojawiło się rondo. W ramach prac przesunięto także koryto Strawy. Druga część inwestycji, na odcinku do Al. Armii Krajowej zakończy się do końca listopada.

Ładuję galerię...

- Oddajemy odcinek umożliwiający przejazd od strony wschodniej w kierunku nowo wybudowanego ronda, które pozwoli skomunikować ulicę Wojska Polskiego ze „starą” Łódzką i ulicą Polną. Tymi ulicami będzie można dojechać już do innych arterii drogowych, m.in. do Armii Krajowej i Łódzkiej, korzystając z ronda Solidarności - mówił prezydent Krzysztof Chojniak.


Prezydent pytany o koszty inwestycji zaznaczył, że będzie w stanie je dokładnie podać dopiero po ukończeniu drugiego etapu przebudowy, na odcinku od nowego ronda do Armii Krajowej, która zostanie zrealizowana do końca listopada tego roku, ale powinien wynieść około 15 mln złotych. - Kwota jest duża, bo obejmuje ona sporo bardzo skomplikowanych prac, nie tylko tych widocznych gołym okiem, a więc ronda, nowej nawierzchni, czy chodników, ale także całej infrastruktury podziemnej oraz przebudowy i przeniesieniu koryta rzeki Strawy. Dofinansowanie całej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło zaledwie 3 mln złotych. Mówiąc zaledwie, chcę podkreślić ile przy każdej inwestycji, nawet dofinansowanej musimy dołożyć ze środków własnych – tłumaczył.

 

Wzdłuż drogi powstały także nowe zatoki autobusowe, zatoka parkingowa, a ulicę oświetlą latarnie z energooszczędnymi lampami LED. 

 

- Jestem przekonany, że ta inwestycja będzie świetnie służyła mieszkańcom naszego miasta i nie tylko, a ten pierwszy oddany etap pozwoli rozładować korki, które dziś tworzą się na ulicy Rolniczej, dwupasmówce i Słowackiego – podkreślał Krzysztof Chojniak.


W pierwszy dzień otwarcia na ulicę Wojska Polskiego powrócił ruch samochodów osobowych, natomiast komunikacja publiczna będzie znów kursować tą drogą od wtorku 7 lipca.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mom ~mom (Gość)07.07.2020 08:31

Skrzyżowanie jak skrzyżowania, lecz ................ Magistracie dlaczego brakuje prawo-skrętów na zjazdach z W.Polskiego - stara Łódzka oraz Polna - W.Polskiego ? ? I to jest organizacja ruchu pozwalająca odciążyć skrzyżowanie na kierunku - na Łódzką i na kierunku - na W. Polsk. ........ i znowu Och, Ach i wielka chała ............

54


Powiatowianin ~Powiatowianin (Gość)08.07.2020 08:14

Piotrkowianin, zgłosiłeś już sprawę rynien do prokuratury? Bo nie wiem czy dzownić do Polsatu, żeby odcinek Państwa w państwie tu kręcili.

41


K42 ~K42 (Gość)07.07.2020 20:11

Bardzo dobrze. Nareszcie dobrze się jedzie. Brawo. Tylko jeszcze przydałoby się odnowienie kamienic na tym odcinku, bo straszą odpadającym tynkiem.

50


etatowiec ~etatowiec (Gość)06.07.2020 21:23

A nazwa ronda już jest ?

50


Ezel ~Ezel (Gość)07.07.2020 07:41

A ul.Słowackiego umiera.Prawie kazdy lokal do wynajecia.

150


gość ~gość (Gość)07.07.2020 07:59

Od wczoraj na starej łódzkiej koczuje straż miejska i poucza o braku możliwości zatrzymywania się na tym odcinku po obu stronach. Super, tylko jak przywożę inwalidę o kulach do przychodni to przepraszam, gdzie mam go wysadzić i przeprowadzić? 200 m dalej? Żenada! Nikt o to nie zadbał. Remont zrobiony. Ulica ?puszczona?, a ty kombinuj... w tym wypadku to chyba przepisze ojca do innej przychodni.

015


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)06.07.2020 21:00

Tempo zawrotne, długość wyremontowanego odcinka poraża, podobnie jak cena robót. I jak miło, że pomyślano o ścieżce rowerowej. Pani Majczyna to naprawdę zna się na remontach.

169


a kiedy WYSOKA ~a kiedy WYSOKA (Gość)07.07.2020 08:14

zostanie ODBLOKOWANA od aut pakrujących wzdłuż ulicy?

90


EP97300 ~EP97300 (Gość)07.07.2020 08:03

A na ul. Niecałej przy Szkolnej nadal stoi znak "droga ślepa". Znów ktoś nie ogarnął tematu.

51


Trevor ~Trevor (Gość)07.07.2020 07:28

Kiwaczek: -Budowaliśmy, budowaliśmy i wybudowaliśmy.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat