Zakończył się bezprecedensowy proces sędziego piłkarskiego i piłkarza

Strefa FM Czwartek, 13 grudnia 20189 5815
Zakończył się proces sędziego piłkarskiego Dominika Kierczaka i piłkarza Kamila Korytkowskiego. Piłkarz został uznany winnym, w związku z czym musi wpłacić 1000 zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Arbiter domagał się jeszcze zadośćuczynienia od piłkarza za poniesione szkody. Sąd jednak nie przychylił się do takiego wniosku.
fot.S.Fiszer

Przypomnijmy, że podczas spotkania piotrkowskiej klasy A pomiędzy Motorem Bujniczki i LKS Wola Krzysztoporska Kamil Korytkowski opluł sędziego asystenta i groził mu śmiercią. Sprawa trafiła do sądu. Prokurator wnioskował o umorzenie postępowania karnego na okres próby 2 lat i zobowiązanie oskarżonego do zapłaty 1000 zł na cel społeczny. Pełnomocnik Dominika Kierczaka odwołał się, domagając się 5000 zł zadośćuczynienia. Po przeanalizowaniu sprawy sąd II instancji nie przychylił się do wniosku pokrzywdzonego. - Pokrzywdzony nie dowiódł, że zaprzestanie pracy w charakterze sędziego piłkarskiego, miało być ściśle związane z tym zdarzeniem. Sąd I instancji słusznie zauważa, że była to autonomiczna decyzja pokrzywdzonego, co wynika z jego wypowiedzi na rozprawie. Nie ma tutaj okoliczności, które wskazywałyby na to, że takie zadośćuczynienie jest uzasadnione i konieczne. Sąd odwoławczy nie podziela w tej kwestii zapatrywań pokrzywdzonego - mówiła podczas ogłoszenia wyroku sędzia Anna Gąsior-Majchrowska.

 

Jeżeli pokrzywdzony będzie w stanie wykazać więcej dowodów na to, że doznał cięższych szkód, niż to, co udało mu się przedstawić przed sądem I instancji, może skierować sprawę do sądu cywilnego.

 

Na ten temat też pisaliśmy tutaj.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MolZgrz ~MolZgrz (Gość)14.12.2018 09:44

"Pokrzywdzony nie dowiódł, że zaprzestanie pracy w charakterze sędziego piłkarskiego, co miało być ściśle związane z tym zdarzeniem.". Co to znaczy? Nie rozumiem.

31


gość ~gość (Gość)13.12.2018 20:35

Ten zawodnik powien mieć zakaz gry. Nie powinno się komentować wyroków Sądu, ale to jest żenada. Czy to dobra zmiana, czy dobry adwokat?

40


gość ~gość (Gość)13.12.2018 21:28

Odrazu 5 milionów

11


gość ~gość (Gość)13.12.2018 15:22

Donra zmiana

22


Karol KKK ~Karol KKK (Gość)13.12.2018 13:12

Czyli, że na przestępców kary nie ma... Mogą pluć, grozić, nawet śmiercią i nic im zrobić nie można. To poszkodowany musi się tłumaczyć, coś udowadniać. Bez sensu.

200


Agnieszka Jończyl ~Agnieszka Jończyl (Gość)13.12.2018 13:26

Kapacza powinni ukarać, nauczy się kultury a nie chamstwa

110


Krzywa noga ~Krzywa noga (Gość)13.12.2018 13:14

tępić chamstwo ze stadionów. Ciekawe jakbym jego żonę opluł jkby się zachował piłkarzyk...

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat