Zakończył się V Festiwal Kultury Miast Partnerskich

ePiotrkow Niedziela, 27 maja 20184 4548
Kolorowe pokazy taneczne, różnorodne występy wokalne, stoiska pełne smakołyków i przykładowych wyrobów lokalnego rzemiosła. Poza tym mnóstwo słońca, które dodatkowo rozgrzało piotrkowską publiczność i kilka godzin dobrej zabawy. Tak w skrócie można opisać drugi dzień V Festiwalu Kultury Miast Partnerskich, który w niedzielę odbył się w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

Kto nie zdołał przybyć w sobotę do Miejskiego Ośrodka Kultury miał jeszcze szansę na nadrobienie zaległości. 27 maja artyści i wystawcy z miast partnerskich Piotrkowa prezentowali się w Amfiteatrze Miejskim. Zanim jednak na scenie zrobiło się międzynarodowo to przed piotrkowianami wystąpiły przedszkolaki, których występ zdecydowanie rozczulił niektórych widzów.

 

Następnie były już tylko tańce, śpiewy i występy gości, którzy przybyli na to barwne święto. Po jednym z pokazów tanecznych formacji z Esslingen na scenę wywołano Krzysztofa Chojniaka, prezydenta Piotrkowa. Opiekunka grupy Karnevalsfreunde Esslingen e.V. podziękowała mu za wieloletnią współpracę i wpięła w marynarkę pamiątkowy pin. Dodatkowo jedna z dziewczynek reprezentujących najdłużej współpracujące z Piotrkowem miasto zawiesiła mu na szyi medal. 

 

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się stoiska umieszczone przed Amfiteatrem. Można było skosztować przy nich m.in. specjałów z Węgier czy Chorwacji, ale również obejrzeć wytwory rzemieślnicze z Francji czy Ukrainy. Przez cały czas trwania festiwalu piotrkowianie chętnie i licznie się przy nich zatrzymywali.

 

Artyści, z którymi udało nam się porozmawiać zgodnie stwierdzili, że jeśli tylko będą mieli okazję, powrócą do Piotrkowa na kolejne edycje imprezy.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

konewka ~konewka (Gość)28.05.2018 21:17

Szkoda trochę, że większość publiczności to 60+(oczywiście poza uczestnikami).

11


as ~as (Gość)28.05.2018 20:31

Gościu, Redaktor z szewskiej posiada znacznie szersze i wyższe horyzonty. Poza tym to człowiek dobrze wychowany, kulturalny, z dużą wiedzą i doświadczeniem, patriota,czuły na problemy ludzi i uczciwy.

31


gość ~gość (Gość)27.05.2018 23:52

No to temu z Szewskiej ulicy wątroba chyba się przekręca, że kolejna impreza w mieście wypaliła!

56


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat