Zakończenie roku dla maturzystów w piotrkowskiej "Budowlance"

ePiotrkow Piątek, 24 kwietnia 20206 4811
Tegoroczni maturzyści z piotrkowskiej "Budowlanki" zakończyli rok szkolny. Z uwagi na pandemię koronawirusa to zakończenie roku szkolnego było inne od wszystkich dotychczasowych. Nie odbyło się uroczyste spotkanie z nauczycielami i rodzicami. Nie można było uczcić i nagrodzić wyjątkowych uczniów, podziękować im za lata nauki, sukcesy, jakie odnieśli, pracę na rzecz szkoły i środowiska, wolontariat. Świadectwa odbierali z zachowaniem daleko posuniętej ostrożności, zgodnie z procedurami i obostrzeniami.

Ładuję galerię...

W piątek, 24 kwietnia rok szkolny zakończyli także tegoroczni maturzyści piotrkowskiej "Budowlanki", czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 im. Władysława Reymonta. Z uwagi na panującą pandemię, było to jednak bardzo smutne zakończenie roku szkolnego, zarówno dla nauczycieli, jak i samych absolwentów. Nie odbyło się uroczyste spotkanie z nauczycielami i rodzicami. Nie można było uczcić i nagrodzić wyjątkowych uczniów, podziękować im za lata nauki, sukcesy, jakie odnieśli, pracę na rzecz szkoły i środowiska, wolontariat. Świadectwa uczniowie odbierali z zachowaniem daleko posuniętej ostrożności, zgodnie z obowiązującymi procedurami i obostrzeniami. Wszyscy, zarówno wychowawcy, obsługa szkoły, dyrekcja i absolwenci w maseczkach i rękawiczkach. Zamiast bliskości, kontakt z wychowawcą tylko przez szybę. Koronawirus wywrócił ten ważny szkolny czas „do góry nogami”.

 

Każde zakończenie nauki w "Budowlance" było wyjątkowe i niezapomniane, jednak to tegoroczne zostanie w pamięci na zawsze. Niektórzy uczniowie już podejmują pracę, dlatego odbiór świadectwa ukończenia szkoły i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie był dla nich tak ważny.

 

Uczniowie "Budowlanki" to wyjątkowi młodzi ludzie, nawet w dniu swojego święta pamiętali o potrzebujących i zamiast kwiatów dla swoich nauczycieli, przynieśli artykuły żywnościowe i pierwszej potrzeby, które zawieźli do magazynu Widzialnej Ręki. Patrząc na taki gest, przychodzi na myśl jedno stwierdzenie: oby nigdy nie zabrakło tym młodym ludziom  wiary w drugiego człowieka, któremu będą nieść pomoc, jak to robili przez lata nauki, oddając honorowo krew i uczestnicząc w wielu akcjach charytatywnych. Wiedza i doświadczenie, nie tylko zawodowe, które zdobyli w "Budowlance" przydadzą się z pewnością w ich dorosłym, zawodowym życiu. Na rynku pracy to najbardziej poszukiwani i cenieni fachowcy. Przed nimi jeszcze wiele egzaminów, najbliższy to matura, który z pewnością zdadzą.

 

 

 

(fot. ZSP nr 3)

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.04.2020 12:15

Najlepsza szkoła piekne wspomnienia pozdrawiam Panią Ize i Gabrysie- była uczennica

42


gość ~gość (Gość)26.04.2020 17:54

A czy to coś złego nie zwracam się na ty ani po nazwisku tylko po imieniu i jeszcze pani dlatego imbecylu zamilcz

10


gość ~gość (Gość)26.04.2020 14:59

A czemu uczniowie mówią po imieniu a nie po nazwisku? To przecież nauczyciel a nie pani ze sklepu. Profesor jeszcze w niektórych szkołach szczególnie liceach. A tu po imieniu.

02


gość ~gość (Gość)25.04.2020 08:43

Pani Gabrysiu wygląda pani rewelacyjnie. Były uczeń z tb3

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat