Zakazy podlewania ogródków i skrócone lekcje. Upały dają się nam we znaki

Strefa FMRegion Wtorek, 11 czerwca 201957 15311
Upały dalej nie odpuszczają. Wtorek 11 czerwca to jak dotąd najcieplejszy dzień w roku. W kilku gminach wprowadzono zakaz podlewania ogródków, natomiast w niektórych szkołach podstawowych w Piotrkowie Trybunalskim skrócono lekcje.
fot.pixabay.com

W gminie Moszczenica ze względu na upały wprowadzono zakaz poboru wody z wodociągów gminnych w godzinach 5.00 - 23.00 do celów innych niż spożywcze lub higieniczne. Zakaz dotyczy przede wszystkim podlewania i zraszania trawników, klombów, ogrodów warzywnych, boisk, stadionów i innych terenów zielonych; podlewania upraw  tunelach foliowych i szklarniach ogrodowych; podlewania upraw działkowych, rolnych i sadowniczych; mycia samochodów i innych pojazdów; napełniania oczek wodnych, basenów. Dodatkowo władze gminy apelują o racjonalne korzystania z wody pitnej.

 

Przypadki łamania zakazu mogą skutkować odpowiedzialnością przewidzianą w przepisach o wykroczeniach.

 

Podobne zarządzenie wprowadzono również w gminie Sulejów, tam zakaz podlewania obowiązuje w godz. 17.00 - 24.00. Szczegółowe informacje na ten temat mają pojawić się dzisiaj na stronie Miejskiego Zarządu Komunalnego w Sulejowie. Zakaz obowiązuje do odwołania.


W związku z wysokimi temperaturami w niektórych szkołach podstawowych w Piotrkowie Trybunalskim skrócono lekcje. Taka decyzja należy do dyrektorów placówek.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (57)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.06.2019 13:07

Bez przesady, wcale nie jest tak gorąco.

51


. ~. (Gość)11.06.2019 13:05

Czy jak na przykład w Rozprzy urząd jest dziś czynny przez 6,5 godziny to w inny dzień urzędnik to odrobi; czy będzie miał potrącone z dniówki?

60


gość ~gość (Gość)11.06.2019 12:49

Nie chodzi o robienie świętych krów z grona nauczycielskiego tylko o DZIECI. W SP 12 co niektórzy nauczyciele zapomnieli o możliwości zostawiania przez dzieci części książek i tak na 10.40 pełen plecak + litr wody + 33 w cieniu.

41


gość ~gość (Gość)11.06.2019 12:46

Chcę uświadomić niektórych krzykaczy, że to że lekcje są skrócone NIE ZNACZY, że nauczyciel idzie o 12 do domu. Lekcje kończą się wcześniej, a nauczyciel ma w ch... innej roboty, z której musi się wywiązać, jeśli nie chce być ściągany z urlopu. Uprzedzając hejty, wyjaśnię, że urlop nauczyciela zaczyna się tydzień, czasem dwa po zakończeniu zajęć i rozpoczyna tydzień lub dwa przed ich rozpoczęciem.

49


X2 ~X2 (Gość)11.06.2019 12:29

Na podstawie czego skraca się lekcje przecież nie ma wysokich temperatur ledwie 39 i powiew wiatru to nie jest upał. Zapraszam do mnie do pracy gdzie na hali temperatura 50 stopni sięga i nikt nie narzeka

66


gość ~gość (Gość)11.06.2019 12:20

Skrócono lekcje to może też już w ten piątek zakończenie roku zróbmy - po co Panie Nauczycielki maja się przegrzewać ! A co maja powiedzieć hutnicy, pracownicy brygad remontowych i wielu innych zawodów ? Kto im skróci czas pracy ?! Nie róbmy z tego grona nauczycielskiego świętych krów - jeszcze im mało wolnego ! Litości !!!

1112


gość ~gość (Gość)11.06.2019 12:06

Niech najpierw Burmistrz Moszczenicy zrobi chodniki jechalam od Piotrkowa dzisiaj tragedja pani starsza jechała tak ruchliwa trasa a Burmistrz ma to w d...e wstyd to baby mają tak piękne chodniki zmienić Burmistrza

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat