Zakażony koronawirusem strażak wkrótce wróci do domu. Druhowie z OSP Rozprza już pracują

ePiotrkowRegion Piątek, 27 marca 202034 14668
Choć nadal przebywa w odosobnieniu w specjalnym ośrodku, czuje się dobrze, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Mowa o strażaku z OSP Rozprza, u którego kilka dni temu wykryto koronawirusa.
fot. OSP Rozprza

22-letni strażak to jedna osób z naszego terenu, u której wykryto zakażenie wirusem z Chin. Przypomnijmy, że w sobotę, 21 marca piotrkowski sanepid potwierdził osiem przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu piotrkowskiego - 3 w Piotrkowie i 5 w powiecie ziemskim (wszystkie przypadki z gminy Rozprza).

 

Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy została zawieszona na 3 dni. Sytuacja jest już jednak opanowana. - Od czwartku nasza jednostka została przywrócona do działań operacyjnych – informuje nas Piotr Skrobek, naczelnik OSP Rozprza. - Byliśmy zawieszeni na 3 dni, bo w sobotę wykryto wirusa u naszego kolegi. Po raz ostatni uczestniczył w akcji 11 marca, więc konieczne było 14 dni kwarantanny. Siedziba naszej jednostki została wyczyszczona przez firmę z Włodzimierzowa – dezynfekcja i ozonowanie sprzętu, ubrań i całej strażnicy, tak na wszelki wypadek. Dziś już działamy i czekamy na wezwania.

 

Jak informuje naczelnik jednostki z Rozprzy, młody strażak, u którego wykryto wirusa, przebywa w specjalnym ośrodku na terenie naszego województwa przeznaczonym dla osób w kwarantannie. To nie szpital, bardziej hotel zagospodarowany przez służby na obecne potrzeby. Mężczyzna nie mógł pozostać w domu, bo mieszka z rodzicami. - Nie ma żadnych objawów, czuje się dobrze. Gdyby nie wynik testu, to chyba nawet by się nie zorientował, że jest zakażony – dodaje P. Skrobek.

 

W najbliższą sobotę 22-latek z gminy Rozprza zostanie ponownie przebadany na obecność wirusa. Jeśli wynik będzie negatywny, wróci do domu.

 

Kwarantannę przeszedł też sam naczelnik OSP Rozprza. - Najważniejsze to zachować spokój i zdrowy rozsądek, nie panikować, unikać kontaktów bezpośrednich - mówi. - Wszędzie nas przecież informują, że 80% zakażonych tym wirusem, przejdzie chorobę bez objawów, więc wielu ludzi może nawet nie wiedzieć, że ma tego wirusa. Muszę przyznać, że sanepid i policjanci stanęli na wysokości zadania. Codziennie dzwonili, pytali o zdrowie, samopoczucie, czy może nam czegoś potrzeba. Nie wiem, jak wygląda to w skali kraju, ale nasze służby stanęły na wysokości zadania.

 

- Cieszymy się, że sytuacja na terenie naszej gminy uspokoiła się. Dziękuję i strażakom, i wszystkim mieszkańcom, bo wszyscy wzięli sobie do serca apele o niewychodzenie z domu i ograniczenie kontaktów – mówi wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wryyy ~wryyy (Gość)27.03.2020 11:36

Strażak zarażony do czasu kwarantanny chodził po ulicach i zarażała. teraz każdy może być chory i bezobjawowo a zarażać dalej

142


Pomyślcie ~Pomyślcie (Gość)28.03.2020 13:27

Strażak który jest chory nie miał i nie ma objawów a dowiedział się o wirusie dopiero po badaniu.
Strażacy, którzy mieli z nim kontakt mieli kwarantannę bez badań.
Czyli mogą też bezobiawowo wyć zarażeni i roznosić wirusa.
Dla bezpieczeństwa się i i innych powinni poddać się badaniom

40


gość ~gość (Gość)27.03.2020 20:34

Jak mają wezwanie znak sygnał to jadą w czym ich taka specjalność?

50


gość ~gość (Gość)28.03.2020 14:24

Strażak, który się zaraził przechodzi chorobę bezobiawowo a po badaniach dopiero się dowiedział że jest zarażony. Inni co mieli z nim styczność po kwarantannie a bez badań wyszli na ulicę.
Czy dla swojego i naszego bezpieczeństwa nie powinni zostać poddani badaniom. Mogą przechodzić chorobę bezobiawowo i być nosicielami!

60


EPIkurejczyk EPIkurejczykranga28.03.2020 12:15

Trzymaj się tam Kempes i zdrowiej!!!

13


gość ~gość (Gość)27.03.2020 10:28

Strażacy uważajcie na siebie!

102


gość ~gość (Gość)27.03.2020 13:54

Czyli pisząc ten komentarz publicznie oskarżasz ta dziewczynę która jest nie winna ..mam tylko nadzieję że w końcu policja wezmie sie za takich jak ty i dowali kary np.na zakup maseczek....

52


Bolek ~Bolek (Gość)27.03.2020 13:50

Trzeba chodzić tłumami do kościoła tak zaleca św antoni, tylko msza i modlitwa jest skuteczna na koronowirusa https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25824335,msza-sw-do-pieciu-osob-macierewicz-krytykuje-i-apeluje-o-zmiane.html#a=351&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsImg2

08


gość ~gość (Gość)27.03.2020 13:07

Jak on się zaraził

50


EP97300 ~EP97300 (Gość)27.03.2020 14:03

"sanepid potwierdził osiem przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu piotrkowskiego - 3 w Piotrkowie i 5 w powiecie ziemskim"
Przecież to są 2 różne powiaty: EP i EPI.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat