Zakaz handlu w niedzielę? A może wyższa stawka?

ePiotrkow Wtorek, 06 czerwca 201751 11681
O propozycji zakazu handlu w niedziele, której autorem jest "Solidarność", słyszeli chyba wszyscy. Ale stosunkowo niedawno pojawił się nowy pomysł. Czy lepszy?
fot. archiwum epiotrkow.pl

Autorem koncepcji jest OPZZ. - Chcemy, aby wynagrodzenie za każdą pracę w niedzielę było co najmniej 2,5 razy wyższe niż za pracę w dni powszednie - mówił w Maglu Piotr Szumlewicz, przedstawiciel Związku. - Sejm zamiast ograniczaniem handlu w niedzielę, powinien skupić się na regulacjach ustawowych dotyczących wyższych płac w tym czasie. Propozycja "Solidarności" jest naszym zdaniem niespójna, ma wiele niekonsekwencji, zakłada zakaz handlu, ale nie dla wszystkich. My uważamy, że gdyby pracodawca podniósł stawkę godzinową do 32 zł 50 gr, ludzie chcieliby w niedzielę pracować. W sklepach, hipermarketach i galeriach handlowych wciąż są bardzo niskie płace i to jest największa bolączka pracowników. Szczególnie wiele nieprawidłowości ma miejsce w małych sklepach, które z nieznanych przyczyn "S" chce dowartościować. Oczywiście niezbędna przy takim rozwiązaniu byłaby klauzula dobrowolności. Pracownik musiałby wyrazić pisemną zgodę na pracę w niedziele.


Przedstawiciel OPZZ powiedział też, że jego organizacja dopiero rozpoczyna budowanie poparcia dla swojego pomysłu wśród różnych środowisk. Szumlewicz dodał, że nawet w samym rządzie, przychylnie patrzącym na propozycję "Solidarności", nie ma jednomyślności.

A wśród internautów?


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rzatnemok ~Rzatnemok (Gość)06.06.2017 20:48

2 niedzielę i soboty w miesiącu powinny być wolne od pracy niezaleznie gdzie się pracuje w handlu czy usługach albo na produkcji żeby odpocząć żeby sobie zarezerwować czas dla siebie czy rodziny. Bo są zakłady gdzie jest 1 wolna niedziela w miesiącu bo się inaczej grafik nie zgadza a gdyby nie to to pracuj cały czas.

21


uwalil bym cie raz ~uwalil bym cie raz (Gość)06.06.2017 20:43

my jesteśmy bylismy i będziemy białymi murzynami bez obrazy a system robiony jest po to aby im bylo dobrze a my na nich robili oni sie bogacą a nam na starość ziemianka nic więcej do innych nam brakuje pod kazdym wzgledem i bedzie brakowało

10


daniel ~daniel (Gość)06.06.2017 20:40

Kto by chciał cofnąć się do PRL? Tam zakazywano do 13 alkoholu (kto wie dlaczegi?), zakazywano mięsa, a tu znów się próbuje nam to robić. Nie ma zgody na to! Niech troche godzin będzie otwarte!

04


gosc 13 ~gosc 13 (Gość)06.06.2017 11:49

Przepraszam a kto chodzi w niedzielę do marketów by najmniej nie ludzie z miasta /bardzo mała ilość/ na parkingach widzi się tylko EPI <EPO i innych ze wsi .Kto ze wsi przyszedł ten na wieś wraca

716


Mis ~Mis (Gość)06.06.2017 14:53

W Niemczech są markety czynne w sobotę do południa i koniec niedziela wolna i gospodarka jakoś nie kuleje .....

70


Witek ~Witek (Gość)06.06.2017 17:39

Bez przesady niech Niedziela będzie chandlowa jakie podwyżki chcą jak się nie podoba to niech się zwolnią

110


Koneser ~Koneser (Gość)06.06.2017 19:46

Markety powinny być zamknięte.W niedziele na zakupy to obciach.Byle monopolowe były otwarte a reszta to ....

12


Jestem za ~Jestem za (Gość)06.06.2017 18:20

Taa prywaciarze zaraz to obejdą.Już wystarczy że pracuje 6 dni w tygodniu i co drugą niedzielę za którą mam ponoć płacone setki a przy wypłacie dostaje podstawę.To jest ŻENADA.A później się dziwią że nie ma chętnych do pracy.

40


Cebulak ~Cebulak (Gość)06.06.2017 13:31

Widzielismy jak dwoch mlodych januszow w zielone swiatki do auchana leciało, stali pod drzwiami i się dziwili że zamknięte, widok bezcenny

93


Kasjerka biedra ~Kasjerka biedra (Gość)06.06.2017 16:41

Super juz widze jak odmawiam podpisania zgody....i mnie zwalniają... a w zamian za lepiej placone dni brak podwyzek przez kilka lat...super pomysł...barany

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat