Zagospodarowanie jeziora Bugaj. Jest koncepcja, teraz walka o dofinansowanie

ePiotrkow Czwartek, 19 września 201941 7363
Jest już gotowa koncepcja zagospodarowania terenów wokół jeziora Bugaj w Piotrkowie. W przyszłości pojawią się tam strefa hamaków, punkty widokowe, wypożyczalnia kajaków, tor rowerowy, wodny plac zabaw, pomosty dla wędkarzy, strefa grillowania. Jest tylko jeden problem – pieniądze. Urzędnicy magistratu szykują się do walki o zewnętrzne dofinansowanie tego zadania.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Koncepcję opracowała (za prawie 65 tys. zł) dla miasta firma Pheno Horizon (wyłoniona w drodze przetargu), która w maju 2019 r. zorganizowała w Urzędzie warsztaty, by o planach zagospodarowania terenów wokół jeziora mogli wypowiedzieć się wszyscy zainteresowani, tzn. wędkarze, przyrodnicy, mieszkańcy, radni, urzędnicy, rady osiedla.


- Koncepcja, zgodnie z umową, została przygotowana - mówi Katarzyna Szokalska, kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta. - Ten dokument został zaopiniowany przez komórki Urzędu Miasta: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta i Pracownię Planowania Przestrzennego. Jest to koncepcja, która wyznacza nam kierunki rozwoju i priorytety, które chcemy zrealizować na tym terenie. To dla nas wytyczna do ubiegania się o dofinansowanie zewnętrzne. Chcemy sięgnąć po pieniądze, o które dotąd się nie staraliśmy – bezpośrednio z Brukseli. Chodzi o środki niekoniecznie na rekreację, ale na działania związane z ochroną środowiska, nowoczesnymi technologiami i ekologią.


Co wynika z koncepcji? To, że teren wokół jeziora zostanie podzielony na dwie części – tę rekreacyjną (gdzie znajdzie się miejsce m.in. dla wędkarzy czy spacerowiczów) i tę bliżej Słoneczka, przeznaczoną do aktywnego spędzania czasu.

 
Więcej w kolejnym numerze Tygodnia Trybunalskiego (25 września)!


Zainteresował temat?

12

4


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miejscowy ~miejscowy (Gość)24.09.2019 13:14

Może by ktoś pomyślał o miejscu do wodowania łodzi przez służby ratunkowe , koszt pewnie nie wielki bo to kilka betonowych płyt a gdy coś się dzieje to każdy by chciał , żeby do niego dotrzeć jak najszybciej

10


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)24.09.2019 07:55

bicie piany tanio wychodzi

20


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)19.09.2019 23:16

65 tys zł za jakiś tam projekt.... który nie wiadomo czy otrzyma dofinansowanie... Brawo. Chyba w mieście juz wszystko zostało zrobione i nie ma większych potrzeb...

71


gość ~gość (Gość)22.09.2019 08:30

Piotrków potrzebuje 200 ha strefy przemyslowej w jednym kawalku na obrzeżach z infrastrukturą i intensywnego marketingu aby ściągnąć dużych inwestorów. Tylko to może uratować miasto przed wyludnieniem. A jak ludzie będą mieli pracę to wszystko będzie się rozwijać. Potem dopiero można organizować rekreację i wypoczynek. Fajnym pomysłem byłaby ścieżka rowerowa z Piotrkowa dookoła zalewu sulejowskiego. Co myslicie?

30


gość ~gość (Gość)19.09.2019 10:11

Drodzy przeciwnicy mediateki, wyobraźcie sobie, że niektórzy ludzie potrafią czytać i czytają książki. Dodatkowo, wolimy spędzać czas z dziećmi w miejscu gdzie mogą się czegoś nauczyć, a nie w fokusie. Miasto potrzebowało nowej biblioteki. A w dzisiejszych czasach tylko tak nowoczesny obiekt ma rację bytu. Fakt tania nie była, pewnie mogła być tańsza. Ale z tym nic się już nie zrobi.

2525


DO BOLKA ~DO BOLKA (Gość)20.09.2019 12:31

Jeśli sam nie umiesz czytać to się nie ma czym chwalić..A jak chcesz obserwować mediatekę, to stań przy wejsciu, bo zza ekranu dobrze nie widzisz.

26


elax ~elax (Gość)20.09.2019 11:59

Jak zwykle skończy się na koncepcji. Mszczonów w którym żyje ok 6500 ludzi będzie miał największy w Europie Aquapark - Park of Poland a podatki zasilą to miasto. Mozna ?

60


Bolek ~Bolek (Gość)20.09.2019 11:13

HMMM rzeczowo za te kilkadziesiat milionór wtopionych w Mediatekę zrewittalizowano by okolice Bugaja i przygotowanooi sensowne tereny pod inwestycje czyli rozwój miasta , bo czytać to dzisiaj umieją wyłącznie dziadkowie i babcie, młodzież siedzi w smartfonach i ma czytanie tam gdzie wszyscy wiedzą, obserwuję tą mediatekę i potwierdza się to co mówiono do tej pory, proszę zobaczyć kto korzysta z tego cudactwa ?, ile osób hobbystycznie chodzi do biblioteki no podajcie, szok! Z drugiej strony jak słyszę ,że miasto ma do wszystkiego dopłacać to z czego dopłaca, z powietrza, czy z ciągle rosnących podatków w ciemnogrodzie?. Tak się lud smoleński poddańcy Macierewicza rozleniwił,że tylko o dopłatach do wszystkiego żądania zgłasza bez swojego wkładu w dopłacanie i jeszcze tu te swoje kity wylewa!

93


jwfhk ~jwfhk (Gość)19.09.2019 12:50

A co z parkiem przy dworskiej ? Ruina

160


hue ~hue (Gość)20.09.2019 06:25

A moje pytanie jest następujące: Dlaczego płaci się 65tyś obcej firmie, skoro taką koncepcję mogłyby opracować instytucje/jednostki miejskie?

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat