Zadzwonił na policję bo myślał, że został porwany

PolicjaRadomsko Poniedziałek, 12 sierpnia 20196 8254
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zostali zaalarmowani przez młodego mężczyznę o tym, że ktoś pozbawił go wolności. Mundurowi od razu zaczęli prowadzić działania, które miały pozwolić na skuteczne udzielenie pomocy zgłaszającemu. Okazało się jednak, że rzekomy pokrzywdzony to 21-latek, który pod wpływem narkotyków... wymyślił całą historię.

Kilkanaście minut przed północą, w nocy z soboty na niedzielę (10-11 sierpnia) młody mężczyzna powiadomił telefonicznie, że został porwany i jest przetrzymywany gdzieś w Radomsku przy ul. Brzeźnickiej. W trakcie rozmowy z operatorem numeru alarmowego rozłączył się, twierdząc że nie może dalej rozmawiać. Później wyłączył telefon. 

 

W ciągu kilku godzin policjanci ustalili, że osobą dzwoniącą był 21-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który przebywa w Radomsku w delegacji. Nawiązano kontakt z pracodawcą oraz rodziną mężczyzny, od których uzyskano informacje, że w nocy 21-latek przesyłał im zrzuty ekranu ze swojego telefonu komórkowego z danymi GPS bez żadnej treści. W niedzielę rano mężczyzna ponownie skontaktował się z numerem 112 informując, że został porwany i obecnie jest przewożony autobusem komunikacji miejskiej w Częstochowie. Zaangażowani do współpracy policjanci z Częstochowy zlokalizowali autobus jadący ulicami miasta. Po zatrzymaniu  pojazdu okazało się, że jednym z pasażerów jest poszukiwany przez radomszczańską policję 21-latek. Pasażer zachowywał się bardzo nerwowo. Poinformował policjantów, że zażywał duże ilości narkotyków, lecz nic nie pamięta.

 

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie przebywa. Wszystko wskazuje na to, że porwanie nie miało miejsca. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a policjanci będą wnioskować o pokrycie przez sprawcę kosztów prowadzonych działań.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.08.2019 14:33

Chłop może w szoku jest

40


erwinek ~erwinek (Gość)12.08.2019 12:09

Za czasów milicji dla takich wariatów mieli jedną receptę - podróż do lasu na koszt podatnika tam ścieżka zdrowia (gratis)i powrót do domu pięta palce ( dla małolatów powrót na piechotę) na drugi raz zanim ześwirował mocno się zastanowił.

51


kolik ~kolik (Gość)12.08.2019 13:16

I to są skutki tego bezstresowego wychowania. Wstyd

20


Dhdhdhd ~Dhdhdhd (Gość)12.08.2019 13:00

selekcja naturalna w praktyce. Szkoda, że na nasz koszt tak baluje

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat