Zaduszki - dzień modlitwy za zmarłych

Strefa FM Sobota, 02 listopada 20196 3493
W ten dzień też tłumnie odwiedzamy cmentarze - to dzień refleksji i modlitwy za zmarłych.
fot. pakwi

W Kościele katolickim tego dnia odprawiany jest obchód liturgiczny poświęcony zmarłym, treściowo połączony z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. Obecnie 2 listopada nie jest dniem wolnym od pracy, dlatego wiele osób odwiedza groby zmarłych dzień wcześniej. W tym roku wypada on jednak w sobotę, więc z pewnością dzisiaj i jutro na piotrkowskich cmentarzach pojawią się tłumy odwiedzających. 


Dzisiaj do godziny 17 można także wesprzeć kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się na terenie Starego Cmentarza Rzymsko-Katolickiego w Piotrkowie. Kwestujący stoją przy głównych bramach wejściowych na piotrkowskie cmentarze. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)02.11.2019 19:53

Niestety tak to już jest, że przy takich okazjach, jak dzisiaj, niektórzy myślą tylko o jednym: żeby przy tej okazji jak najwięcej zarobić, a są także tacy, którzy tylko kombinują, jak by tu coś przy okazji np. Zaduszek ukraść! A więc żniwo zbierają sprzedawcy zniczy i kwiatów, a także - niestety - kieszonkowcy i wybierając się na cmentarz warto pamiętać o tym, żeby pieniądze na kwiaty i znicze wydawać rozsądnie, a także o tym, żeby nie dać się okraść kieszonkowcom!

31


gość ~gość (Gość)02.11.2019 12:02

Ja też dzisiaj poszlem na cmetaz

07


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat