ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zadbaj o swój kręgosłup

Czwartek, 20 lutego 2020 1401
Dolegliwości bólowe kręgosłupa stały się już chorobą cywilizacyjną, która niestety z czasem może doprowadzać do poważnych komplikacji. Codzienność wypełniona masą obowiązków często nie pozwala odnaleźć czasu na regularne ćwiczenia oraz odpowiednio zadbać o kondycję całego ciała. Okazuje się jednak, że pamiętając o kilku ważnych zasadach odnoszących się do najczęstszych czynności dnia codziennego możemy zapobiegać tego rodzaju dolegliwościom.

Pierwsza i najbardziej podstawowa zasada to wykonywanie wszelkich czynności powoli bez gwałtownych ruchów. Nasze mięśnie i stawy potrzebują rozgrzewki. Zaczynajmy więc dzień od stopniowego podnoszenia się z łóżka. Lepiej nastawić budzik kilkanaście minut wcześniej niż zrywać się na nogi i zaczynać poranek w pędzie. Ubierajmy skarpetki, buty czy spodnie w pozycji siedzącej, a w toalecie korzystajmy z prysznica i zrezygnujmy z mycia głowy w pozycji nachylonej nad zlewem czy wanną. Każdy posiłek potraktujmy jako chwile wytchnienia. Delektując się każdym kęsem zachowajmy wyprostowaną pozycję pilnując aby nie garbić się nad talerzem. Podobnie gdy korzystamy z samochodu ustawmy fotel tak, aby pozostawał w pozycji pionowej. Podeprzyjmy poduszką odcinek lędźwiowy kręgosłupa i korzystajmy z zagłówka. Jeżeli większość dnia spędzimy w pozycji siedzącej postarajmy się robić sobie krótkie przerwy w celu rozprostowywania nóg i jak najczęściej zmieniać choć minimalnie pozycje ciała.

 

Zadbaj o skuteczny nocny wypoczynek dzięki odpowiednio dobranemu materacowi


Po długim, meczącym dniu w końcu przyjdzie czas na upragniony wypoczynek, który powinien przynieść nam ulgę. Naturalne regeneracyjne moce snu powinny pozwolić nam odzyskać utraconą energię. Podczas długich nocnych godzin możemy także dbać o swój kręgosłup. Odpowiednio dobrane materace stanowią podborę dla kręgosłupa, który powróci do swej naturalnej krzywizny. Obecnie producenci wykorzystują wiedzę i doświadczenie, aby tworzyć materace wskazujące prozdrowotne właściwości. Zapraszamy także do lektury artykułu Jak dobry materac poprawia komfort snu? 

 

Tym samym możemy zaufać jakości, którą potwierdzają liczne badania i atesty. Pośród bogatych kolekcji natkniemy się na nazwy, które wskazują na cechy danego produktu. Przykładem znakomitych jakościowo materacy są materace termoelastyczne na SalonSnu.pl. Wykonane są one z pianki, która pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do jego kształtu stanowiąc znakomitą podporę dla organizmu. 

 

Chcąc dokonać najwłaściwszej decyzji warto skorzystać z ofert szanowanych i docenianych przez klientów liderów. Z pewnością nie zawiodą nas materace M&K Foam, Hilding, Materasso, PerDormire, Sealy,. A zdecydowanie możemy także zaufać liderowi światowego rynku, który gości już w 87 krajach produkując oparte na kosmicznej technologii i wykazujące medyczne właściwości materace TEMPUR. Trafiony zakup zapewni nam spokojny, prozdrowotny sen oraz regenerację kręgosłupa w najprzyjemniejszym wydaniu. Tym samym przekonany się, że przestrzegając kilku zasad możemy bez wysiłku zadbać o zdrowie.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat