Zabił, a zwłoki ukrył pod stertą ubrań

PolicjaOpoczno Poniedziałek, 15 czerwca 20206 17540
Zabił 42-letniego mężczyznę, zatarł ślady, telefon ofiary wyrzucił do stawu, a zwłoki przykrył ubraniami. Ciało leżało w terenie posesji prawie 3 tygodnie. Policja szybko ustaliła sprawcę. Jest nim 43-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Do zabójstwa doszło na terenie jednej z posesji w gminie Białaczów.
fot. policja

13 czerwca członek rodziny ofiary powiadomił policję, że w mieszkaniu zajmowanym przez 42-latka przez okno zauważył rozkładające się zwłoki. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora zabezpieczali ślady, rozpoczęli ustalanie tożsamości ofiary i okoliczności jego śmierci. - Już wstępne oględziny wskazywały, że do zgonu mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie – informuje Barbara Stępień, oficer prasowy komendy w Opocznie. - Analizą sprawy zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, skrupulatnie kompletowali materiał dowodowy, z każdą chwilą przybliżający ich do rozwikłania okoliczności zbrodni. Policjanci dotarli do świadków i zaczęli wiązać ofiarę z osobą, która często przebywała w mieszkaniu 42-latka. Kilka godzin po ujawnieniu przestępstwa, kryminalni na podstawie zebranych dowodów i ustaleń, wytypowali i zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 43-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego.

 

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że do zabójstwa doszło w nocy z 24 na 25 maja na terenie posesji w jednej z miejscowości w gminie Białaczów. Sprawca, aby zatrzeć ślady, wyrzucił do pobliskiego stawu telefon komórkowy zmarłego, a zwłoki ukrył pod stertą ubrań. Zatrzymany 43-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa. Jest to zbrodnia zagrożona karą dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Opocznie wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Podejrzany w przeszłości odpowiadał za inne przestępstwa kryminalne. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.07.2020 22:14

Tylko dożywocie!!! Tacy "ludzie" powinni być na zawsze izolowani, by innym nie zrobili krzywdy.

10


Zły ~Zły (Gość)15.06.2020 22:39

I będziemy takiego do końca życia karmić... :(

30


gość ~gość (Gość)15.06.2020 14:27

Odpowie za zniszczenie ubrań?

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat