Zabawa dla całych rodzin w piotrkowskim Muzeum

ePiotrkow Czwartek, 12 lipca 20180 2148
Wiele średniowiecznych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w sobotę 14 lipca zdecydują się wybrać do Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Pracownicy placówki zapraszają na "Rodzinne spotkania w Muzeum" wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
fot. pixabay.com

W programie wydarzenia znalazł się szereg propozycji związanych właśnie ze średniowieczem, ale nie tylko. Na wszystkich, którzy odwiedzą Muzeum czeka spotkanie z rycerzami, z którymi będzie można stoczyć walkę. Ponadto przygotowane zostaną stanowiska do strzelania z łuku i kuszy, rzutu oszczepem, toczkiem, a nawet podkową. Chętni będą mogli też stoczyć bój na równoważni i konkurować w tzw. kręciole. Dla tych, który chcieliby się poczuć jak król dostępne do przymierzenia będą szaty władców i tron, na którym będzie można zasiąść. Organizatorzy pokażą też, jak pisać gęsim piórem, robić dokumenty z pieczęciami, mielić zboże, a nawet sposób, w jaki wieki temu wybijano pieniądze. Jeśli macie duszę odkrywcy będziecie mogli skorzystać z archeologicznej piaskownicy, w której ukryte będą tajemnicze przedmioty, a także zwiedzić lochy, w których spotkacie białą damę i smoka. Atrakcją, obok której nie będzie można przejść obojętnie będzie zapewne powóz zaprzężony w dwa rumaki, którym będzie się można przejechać.

 

Impreza potrwa od 14:00 do 17:00.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat