Zaatakował nożem dwie kobiety

PolicjaBełchatów Piątek, 08 lutego 20199 13696
Ugodził nożem dwie kobiety. 12 godzin po ataku zatrzymała go policja. 29-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa.
fot. policja

6 lutego wieczorem w okolicach Placu Wolności w Bełchatowie agresywny mężczyzna bez powodu zaatakował dwie przypadkowe kobiety, ugodził je nożem. Pierwszą ofiarą była starsza pani. - Napastnik, zanim zaatakował, pomógł wyrzucić kobiecie śmieci – informuje oficer prasowy komendy policji w Bełchatowie. - Kiedy ofiara wracała już do domu, agresor, grożąc, że ją zabije, zadał cios nożem w klatkę piersiową i uciekł. Po kilku minutach napadł na 40-letnią bełchatowiankę, która wracała z kościoła. Bandyta zaatakował ją od tyłu, raniąc ofiarę w okolice żeber, potem uciekł.

 

Policjanci, po otrzymaniu informacji o zdarzeniu z Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, natychmiast ruszyli w teren. Ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Przesłuchali pokrzywdzone kobiety, z którymi ustalali rysopis sprawcy. Poszukiwali świadków zdarzenia, rozpytywali okolicznych mieszkańców i osoby pracujące w punktach handlowych w okolicy miejsca przestępstwa. - Wkrótce wytypowali sprawcę. Wizerunek bandyty został okazany pokrzywdzonym, które rozpoznały napastnika – dodaje policjant z bełchatowskiej jednostki. - Kwestią czasu było zatrzymanie 29-latka. Rankiem 7 lutego o godzinie 6.15 kryminalni zatrzymali wcześniej notowanego bełchatowianina w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli nóż.

 

29-latkowi przedstawiono prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch kobiet. Czyn ten zagrożony jest karą do 25 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie złożyła wniosek do sądu o tymczasowy areszt.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fd ~fd (Gość)08.02.2019 23:20

kobieta za taką sama akcje dostala by 3 lata lub upomnienie

02


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)08.02.2019 13:26

Myślę że tak jak w USA, po 25 lat za każdą napadniętą. Jakaś galareta w jego czaszce zamiast mózgu.

210


gość ~gość (Gość)08.02.2019 18:44

Już po tej łepetynie z tyłu widać że nic w niej nie ma. 29 lat na karku i zero ambicji na życie

40


gość ~gość (Gość)08.02.2019 17:54

Bez apelacyjnie kara smierci z takiego i tak nic nie bedzie a jeszcze z mojej wyplaty i podatków taki margines utrzymuj jak mial w glowce odwage nie x1 a x2 razy zatakowac to juz zadne wiezienie go nie zresocializuje

60


bleble ~bleble (Gość)08.02.2019 13:35

... nie będę wyrzucał śmieci i chodził do kościoła! To bardzo niebezpieczne jest!

37


gość ~gość (Gość)08.02.2019 13:20

Wrucic koniecznie karę śmierci dla takich łobuzów a nie żeby darmo rzerli w więzieniach

220


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat