Zaatakował 14-letniego chłopca. 18-latek odpowie za rozbój

PolicjaBełchatów Czwartek, 24 października 201916 4004
Policjanci z bełchatowskiej policji zatrzymali 18-latka podejrzewanego o rozbój. Napastnik zaatakował 14-letniego chłopca, pobił go, po czym ukradł mu telefon. Śledczy udowodnili, że bełchatowianin ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.
fot.: KPP Bełchatów

21 października o 22.35 policjanci pojechali w rejon targowiska miejskiego w Bełchatowie w związku ze zgłoszeniem rozboju. Na miejscu zastali 14-latka, który na twarzy miał ślady pobicia. Twierdził, że nie potrzebuje pomocy medycznej, bo ma jedynie uszkodzony ząb. Z jego relacji wynikało, że na ulicy Wojska Polskiego zaczepił go młody mężczyzna, który w zamian za papierosa chciał skorzystać z telefonu. Kiedy chłopiec odmówił, mężczyzna go zaatakował. Napastnik zadał mu kilka ciosów w twarz i w głowę. Z kieszeni kurtki ukradł mu telefon o wartości 3500 zł. Chłopiec dokładnie opisał wygląd sprawcy i wskazał kierunek ucieczki. Policjanci wytypowali sprawcę i ruszyli w teren. Rozpytywali każdego przechodnia, który mógł widzieć napastnika. Sprawdzali miejsca, gdzie podejrzewany mógł przebywać. Godzinę po zdarzeniu na ulicy Fabrycznej agresor wpadł w ręce mundurowych. W kurtce 18-letniego bełchatowianina policjanci znaleźli skradziony telefon. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Kiedy sprawą zajęli się kryminalni i śledczy, okazało się, że młody mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju i kradzieży telefonów komórkowych z marketu na terenie Bełchatowa. 23 października Sąd Rejonowy w Bełchatowie tymczasowo aresztował 18-letniego bełchatowianina. Za rozbój grozi kara nawet 12 lat więzienia. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

xxyyzz ~xxyyzz (Gość)24.10.2019 11:43

do DD nawet gdyby miał za 10 000 zł to nie uprawnia, żadnej osoby do pobicia i kradzieży.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat