Za ustawkę kiboli zapłacił zastępca

ePiotrkow Piątek, 11 sierpnia 201733 12814
Zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego policji ds. prewencji insp. Dariusz Walichnowski odwołany ze stanowiska. Ma to związek z ustawką kiboli na A1, do której doszło kilka dni temu.

Przypomnijmy, że do starcia pseudokibiców Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrze doszło 5 sierpnia na terenie MOP w Krzyżanowie. Pseudokibice jechali na mecze do Stargardu i do Gdańska.

W czwartek 10 sierpnia wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński spotkał się z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, komendantem głównym policji oraz insp. Andrzejem Łapińskim, komendantem wojewódzkim policji w Łodzi. - Podczas spotkania omówiono zabezpieczenie przez policjantów przejazdu kibiców 5 sierpnia i naganne zachowanie pseudokibiców, do którego doszło na autostradzie A1 przy Miejscu Obsługi Podróżnych Krzyżanów – czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej. - Analizując przebieg zdarzenia, podkreślono bardzo sprawne i profesjonalne działanie policjantów na miejscu. Zapobiegło ono eskalacji agresywnych zachowań pseudokibiców obu drużyn. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy, skutecznie odizolowano dwie antagonistycznie nastawione do siebie grupy pseudokibiców. Pomimo agresji ze strony chuliganów, skierowanej bezpośrednio wobec policjantów, funkcjonariusze swoim działaniem zapewnili bezpieczeństwo osobom postronnym.

Negatywnie jednak oceniono sytuację, która w ogóle umożliwiła konfrontację antagonistycznych grup pseudokibiców, a w związku z tym komendant wojewódzki policji w Łodzi wystąpił z wnioskiem do komendanta głównego policji o odwołanie ze stanowiska insp. Dariusza Walichnowskiego - zastępcy komendanta wojewódzkiego w Łodzi do spraw prewencji. Odpowiadał on za prawidłowe rozplanowanie działań policji i nadzór nad realizacją zabezpieczenia. Komendant główny przychylił się do tego wniosku. 10 sierpnia insp. Dariusz Walichnowski został odwołany.

- W tej sprawie w KWP w Łodzi trwają nadal czynności wyjaśniające, zwiększone o obszary wskazane przez komendanta głównego policji. Niezależnie od tego, czynności prowadzi również Biuro Kontroli KGP – informuje Komenda Wojewódzka.

 


Przypomnijmy, że Walichnowski od października 2013 do kwietnia 2016 r. kierował Komendą Miejską Piotrkowie.

 


Aleksandra Stańczyk/Marcin Cecotka


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.08.2017 09:00

Może w końcu dobra zmiana przyjdzie bo na razie w Łódzkiem dramat.

10


 Luiza ~ Luiza (Gość)13.08.2017 08:43

Lepszego Komendanta przez 13 lat nie miałem. Super gość.

02


gość ~gość (Gość)13.08.2017 07:42

Powinni odwołać też Komendanta Państwowej Straży Pożarnej bo przeszła nawałnica. Mógł to w końcu przewidzieć.

10


buggy ~buggy (Gość)11.08.2017 11:59

Okres od października 2013 do kwietnia 2016 roku, kiedy to kierował on Komendą Miejską Piotrkowie, to było jedno wielkie NIEPOROZUMIENIE.

93


Gosc ~Gosc (Gość)12.08.2017 08:26

Celebrytka super gość Nie do roboty tylko do gadania Obietnice lans i ona Pierwsza dama Komenda poleciała w dół za jego rządów

10


łysy ~łysy (Gość)11.08.2017 16:28

Kto chciałby policzyć ile kosztuje pilotaż tych darmozjadów przez całą Polskę. Liczba kilometrów, czas pracy policjanta, ilość wachy itp. Niech się pobiją i wtedy policja i prokuratura wkracza i kary po 50 tys. Później już nikt nie będzie ryzykował.

73


xx ~xx (Gość)12.08.2017 00:45

Zieliński i Szymczyk to niezła para. Dzisiaj Szymczyk pytany przez dziennikarzy czy na ostatniej miesięcznicy byli jacyś snajperzy zaprzeczył. A jak dziennikarz powiedział, że są zdjęcia ludzi z karabinkami i czy policja wie co to za ludzie to szczęka mu opadła i wybełkotał, że jednak byli snajperzy. Tylko, że z BORu. Zrobił z siebie ..... przed cała Polską.

21


gość ~gość (Gość)11.08.2017 19:54

Teraz to kibole i cwaniaczki mają więcej do powiedzenia niż policja. Policja nie ma łatwo i jeszcze kopią ich w dupę. Ostatnio na trasie do Warszawy zatrzymało się z 30 osobówek kiboli i narobili takiego syfu że szkoda gadać. A policji były dwa radiowozy brak ludzi w policji to jest proble

20


I co wy na to ~I co wy na to (Gość)11.08.2017 17:41

Policjanci z Piotrkowa zostawili radiowóz i sobie poszli.

51


Luka ~Luka (Gość)11.08.2017 08:02

Coś Mi tu właśnie śmierdzi, z Piotrkowa odszedł nagle, poszedł do Łodzi i tam przepracował chwilę i żegnaj Gienia???zresztą to nie powód żeby Kogoś odwołać ze stanowiska...robią czystki i człowiek musi się na wszystko godzić !!!wstyd!!!

177


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat