Za nami pierwszy Kongres Kobiet w naszym regionie

Strefa FMRegion Poniedziałek, 07 października 20195 5271
Prelekcje, warsztaty, koncerty to wszystko zorganizowano w ramach pierwszego Kongresu Kobiet pn. „Kobieca Siła Mocy”. Podczas spotkania, uczestnicy poza dobra zabawą, mogli również dowiedzieć się, co robić, aby się rozwijać. Wydarzenie odbyło się w sobotę w Wolborskim Centrum Kultury.

Ładuję galerię...

Kongres Kobiet powstał po to, aby panie dowiedziały się jak przezwyciężyć wszystkie swoje największe słabości - Idea tego wydarzenia powstała w moje głowie już bardzo dawno temu, jednak zawsze problemem było zebranie odpowiednich środków. Jak tylko udało się otrzymać dofinansowanie, od razu wzięłyśmy się do pracy - mówiła Anna Mizgalska-Dąbrowska, organizatorka wydarzenia - Chciałabym, aby kobiety otworzyły się na wszystkie sfery życia, żeby nie bały się np. polityki. Ważne jest to, aby czuły, że lepiej iść do przodu i nie stać biernie – dodaje.

 
W spotkaniu mogli wziąć udział również mężczyźni - Mimo tego, że kobiety i panowie są różni, to aby ze sobą współgrać, muszą się poznawać. Poza tym myślę, że wiele zagadnień, które poruszyliśmy podczas spotkania, są bardzo uniwersalne – dodaje.

 
Kongres Kobiet to tylko jedna część całego pilotażowego projektu. Oprócz tego realizowany jest także system wsparcia dla kobiet pn. „Latający Uniwersytet”- Jest to cykl zajęć i warsztatów, które pokazują w jaki sposób przełamywać lęk, jak występować publicznie czy jak być silną psychicznie. Nie zapominajmy, że jest to także integracja mieszkańców całego powiatu piotrkowskiego – mówiła Magdalena Wnukiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wolborzu.

 
Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne edycje wydarzenia.


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość1 ~gość1 (Gość)07.10.2019 08:15

Wiec polityczny i tylko tyle.

165


krasnoludek ~krasnoludek (Gość)07.10.2019 16:38

A robić nie ma komu, tylko bale, wiece, pikniki, dofinansowania.

112


kot w butach ~kot w butach (Gość)07.10.2019 14:36

Gdyby nie kobiety, świat byłby nudny jak flaki z olejem.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat