Za nami gala "Wirtuoz Special Edition" (GALERIA)

ePiotrkowRegion Sobota, 10 października 20209 3198
W piątkowy wieczór zawodnicy z całego kraju rywalizowali podczas I Festiwalu Sportów Walki "Wirtuoz Special Edition". Przy fantastycznej oprawie i głośnym dopingu kibiców w wolborskiej hali sportowej rywalizowało 18 fighterów w 9 walkach w formułach K-1, MMA oraz jednej w BJJ.

Ładuję galerię...

Na początek gali odbyła prezentacja wszystkich uczestników, po których nastąpiły cztery walki - 1 w formule K-1 oraz cztery półzawodowe w MMA.

 

W pierwszej w formule K-1 szybko wygrał Bartosz Rusiecki (Tom Center Piotrków Trybunalski), którego rywal musiał w pierwszej rundzie zrezygnować z walki. Kolejne trzy starcia to MMM Semi Pro i wszystkie zakończyły się po trzech rundach werdyktami sędziów. Swoje pojedynki wygrali: Radosław Czajka (Fanatycy Sportów Walki Będków), Dawid Borzęcki (Top Team Rzgów) oraz Damian Rzepecki (Copacabana Piotrków). 

 

Po czterech walkach publiczność czekała krótka przerwa. Wśród blisko 300 kibiców zgromadzonych w wolborskiej hali byli sponsorzy gali, przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą piotrkowskim Piotrem Wojtysiakiem, a także uznani fighterzy m.in. Mateusz Kubiszyn czy wolborzanin Marcin Krakowiak. - Jeśli chodzi o poziom zawodniczy, to jest naprawdę wysoko postawiona poprzeczka, a w województwie łódzkim mamy wielu utalentowanych zawodników. Jestem dumny z pochodzenia i zawsze podkreślam, że jestem z Wolborza, ale jest to jedno z mniejszych miast w Polsce i nie dzieje się tu zbyt wiele dla młodych, więc bardzo cieszę się, że staje się zagłębiem sztuk walki, że jest tu klub, w którym można je trenować i sporty walki stają się naszą wizytówką - mówi popularny Krakus. 

 

Następnie odbyła się zakontraktowana na 10 minut walka w BJJ, która zakończyła się dużo szybciej zwycięstwem Igora Dziubałtowskiego (Gorila Tomaszów Mazowiecki) i rozpoczęły się już zawodowe pojedynki. Szóstą walkę gali, odbywającą się w formule MMA już w pierwszej rundzie zakończył Kamil Mosgalik (Tornado Świętochłowice). W kolejnym starciu decyzją sędziów wygrał Łukasz Badocha (Jenel Fight Club). Przedostatnia walka imprezy to bardzo szybka wygrana kończącego karierę Przemysława Matuszewskiego (Akademia Skierniewice). Zawodnik po walce otrzymał specjalną pamiątkową koszulkę Stowarzyszenia Wirtuoz z nr 1 i owację na stojąco od publiczności. 

 

Walka wieczoru była kwintesencją K-1. Michał Benben (Gladiators Bełchatów) zmierzył się z Łukaszem Łęczyckim (Garuda Warszawa). Po pełnych trzech rundach wygrał Bełchatowianin, kończąc I Festiwal Sportów Walki "Wirtuoz Special Edition".

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z gali. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i wyszli bez poważniejszych urazów z oktagonu, a werdykty były sprawiedliwe. Dla mnie, jako wielkiego fana walk półzawodowych, walką wieczoru był pojedynek Czajka - Nowak. Jestem pod olbrzymim wrażeniem Radka Czajki z Będkowa i warto zapamiętać to nazwisko, bo na pewno jeszcze o nim usłyszymy - podsumowuje galę Michał Maciejek, wiceprezes Stowarzyszenia Wirtuoz. 

 

Przedstawiciele Wirtuoza podkreślają, że już planują kolejne gale i marzy im się, aby odbyły się jak najszybciej, ale przez wzgląd na epidemię nie chcą podawać konkretnych terminów. - Cechą naszych imprez są zawsze pełne trybuny i gorący doping, więc nie ma co się spieszyć i organizować coś pochopnie - podkreśla Maciejek. 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_.gość ~gość_.gość (Gość)11.10.2020 14:58

Gala świetna, zresztą jak każda organizowana przez Stowarzyszenie Wirtuoz. Ciekawe walki, młodzi zawodnicy mają szansę pokazać swoje umiejętności.

10


gość_wolborski ~gość_wolborski (Gość)11.10.2020 14:58

Mam duże wątpliwości czy tego typu psełdo sporty były finansowane z budżetu obywatelskiego . Promowanie podkultury więziennej jest działaniem aspołecznym . Mordobicie , podpici kibice i alkohol na hali szkoły to wątpliwa promocja .

20


j. ~j. (Gość)10.10.2020 17:14

Dlaczego takie widowisko się nazywa gala? Dlaczego sędzia zawsze jest wytatuowany? Dlaczego zawodnicy lubią demonstrować wzajemną niechęć, pogardę, czy nawet nienawiść? Dlaczego celebruje się wychodzenie zawodnika zza kulis, jak jakieś teatralne przedstawienie? Chyba więcej w tym jakiegoś dziwnego teatru, jeśli nie cyrku aniżeli sportu. No, a jeszcze wymyślili teraz tzw. walki na gołe pięści. Leje się krew strumieniami, zawodnicy rozwalają sobie ostro gęby, a publika szaleje z zachwytu. Zawsze ludzie lubili oglądać różne walki, w starożytności i chyba również dużo później także na śmierć i życie. Teraz tzw. sporty walki idą w tym samym kierunku, bo mamy już walki na gołe pięści, a być może wkrótce będą dopuszczalne walki na... kastety! Żeby było więcej krwi, więcej brutalności i także więcej śmiertelnych wypadków. Obawiam się, że nie zabrakło by chętnych do oglądania walk na kastety i także straceńców decydujących się dla dużych pieniędzy na takie walki... No właśnie.... pieniądze... Za tym wszystkim stoją po prostu duże pieniądze, bo ludzie z jakiegoś powodu lubią oglądać, jak leje się krew i da się na takich widowiskach dobrze zarobić. Na szczęście nie ma żadnego obowiązku tego oglądać. Mnie to nie kręci wcale, a wcale i dobrze mi z tym!...

83


gość_ep ~gość_ep (Gość)10.10.2020 18:29

Dawniej takie mordobicie było na zabawach. Teraz to się nazywa gala wirtuoz... Może to i dobrze przynajmniej smyki mają gdzie się lać.

41


gość_mama z copacabana ~gość_mama z copacabana (Gość)10.10.2020 21:33

Brawo Damian razem z Kacprem wierzyliśmy w Ciebie

01


gość_ep ~gość_ep (Gość)10.10.2020 19:21

A gdzie maseczki ?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat