Za nami drugi dzień „Trybuny Teatru”

ePiotrkow Sobota, 04 listopada 20170 2225
Sobota upłynęła w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie pod znakiem konkursowych zmagań amatorskich teatrów młodzieżowych i dorosłych. W ramach drugiego dnia festiwalu „Trybuna Teatru” na piotrkowskiej scenie zaprezentowano osiem spektakli. Odbyły się również warsztaty aktorskie.

Ładuję galerię...

  Sobota, 4 listopada, była dniem, który w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie upłynął pod znakiem konkursowych zmagań amatorskich teatrów młodzieżowych i dorosłych. W ramach drugiego dnia ogólnopolskiego festiwalu „Trybuna Teatru” na piotrkowskiej scenie wystawiono aż osiem spektakli. Prezentacje rozpoczęły się o godzinie 9.00, a zakończyły tuż przed godziną 19.00. Były to: „Opereta czyli Ptasia kaszanka” w wykonaniu Teatru M.D.K. z Rzeszowa, „Gładkie czoła” Teatru Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o.o. z Torunia, „Pokój Jakuba” Teatru Resursa z Radomia, „Głusi” i „Wnętrze” Teatru PUK-PUK ze Świdnika, „Pustostan” Teatru Formalina z Bolesławca, „Przyj dziewczę, przyj” Teatru BAT Scena Dorosłych z Bełchatowa oraz „W brzuchu” Teatru TERA-BUM z Rybnika. Sceniczne popisy aktorów-amatorów oceniali aktorzy zawodowi – Dominika Ostałowska, Aleksandra Kowalczyk i Bartłomiej Błaszczyński. Ich werdykt poznamy w niedzielę, 5 listopada, podczas finału imprezy.

  Wzorem lat ubiegłych drugi festiwalowy dzień zakończyły warsztaty aktorskie. Poprowadzili je zawodowi aktorzy – Marcin Januszkiewicz oraz jurorzy, ww.  Aleksandra Kowalczyk i Bartłomiej Błaszczyński.

  Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych i Dorosłych „Trybuna Teatru” jest już siódmą, a jej organizatorami są  Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie BUSOLA dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci oraz Stowarzyszenie Rozwoju przez Sztukę TRAKT.

 

Tekst i foto: Agawa

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat