Za nami IV Forum Rolnicze Ziemi Piotrkowskiej

ePiotrkowRegion Sobota, 06 października 20186 3394
Między innymi o efektywnym żywieniu zwierząt hodowlanych, przyszłej perspektywie środków unijnych w Polsce czy obecnej sytuacji związanej z wirusem ASF rozmawiali rolnicy powiatu piotrkowskiego, którzy spotkali się w piątkowe popołudnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu podczas IV edycji Forum Rolniczego.

Ładuję galerię...

W programie znalazły się wykłady specjalistów, wśród których znaleźli się m.in. powiatowi lekarze weterynarii - Nasz powiat jest drugim co do wielkości pod względem liczby hodowanych świń. Więcej jest ich jedynie w powiecie Żuromin. Swój wykład wygłosił jego przedstawiciel, Vaclaw Babiński. Przedstawił rozwiązania ze swojego regionu, które chcielibyśmy wdrożyć również na naszych terenach. Musimy zrobić wszystko by bronić się przed wirusem ASF ponieważ u nas ewentualne konsekwencje jego wystąpienia byłyby szczególnie dotkliwe dla wszystkich mieszkańców - wyjaśnił Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim. 

 

Sala przygotowana do szkoleń wypełniła się niemal po brzegi - Jesteśmy zainteresowani wszelkimi informacjami, które mogą nam pomóc w ochronie naszych gospodarstw i w usprawnieniu ich działania. Ważną kwestią jest zabezpieczenie pokarmu trzody chlewnej czy wentylacja i klimatyzacja chlewni, więc prawidłowe jej prowadzenie - powiedzieli nam rolnicy, którzy przybyli na spotkanie.

 

Podczas forum można było również zapoznać się z nowinkami technologicznymi, które mają ułatwiać codzienną pracę w gospodarstwie - Chcemy żeby podczas naszych spotkań części teoretycznej towarzyszyła również praktyczna. W przeszłości mieliśmy m.in. pokaz związany z bioasekuracją, a dzisiaj prezentujemy nowoczesne urządzenia takie jak np. bramownica, która służy do dezynfekcji czy szereg innych rozwiązań, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby afrykańskiego pomoru świń - powiedział Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu piotrkowskiego. 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

x3 ~x3 (Gość)07.10.2018 19:09

Będziemy zap******** i rowy, k****, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni (…). W tym młodszym pokoleniu to ja widzę zjawisko niebezpieczne (…). Oczekiwania. Nic nie robić, dużo zarabiać, nie? (…) Oni jakby nie rozumieją, że idą ciężkie czasy - dobrze powiedział premier M.
Dokładnie idą ciężkie czasy. Ten który nie będzie miał kawałka ziemi, nan której będzie mógł wychodować dla siebie, będzie żebrał. Będziecie pracować z grosze w magazynach....

00


gość ~gość (Gość)07.10.2018 13:17

A co tam robil pseldo hodowca z Kafaru?

10


X2 ~X2 (Gość)07.10.2018 10:06

Po co ten spęd i organizowanie forum.Uczestnicy wczoraj mogli spoglądać w niebo i zobaczyć jak nas opryskują z góry a nie siedzieć w budynku i słuchać bzdur. Kto wierzy w ASF ten pomór pojawiał się czasem ale szybko mijał. Ostatnio czytałem ciekawy artykuł tą zarazę zrzucają nam z góry z opryskami bo jest rzeczą niemożliwą by od kilku lat non stop ta zaraza się pojawiała tylko u nas. Tu chodzi o celowe i powolne likwidowanie hodowli trzody a tym samym likwidacje rolnictwa całkowicie. Chyba rolnicy nadal są tak naiwni i wierzą to co nam rządowa propaganda wmawia,wszystko wskazuje ,że tak jest właśnie i poprzez wprowadzanie celowych utrudnień chce się wykończyć resztę małych gospodarstw i żeby żywność kupować z zachodu . Druga sprawa to duzi hodowcy to truciciele żywności i środowiska gnojowicą wiec mamy co trochę epidemię chorób gardła zatrute ujęcia wody bo dla kułaka kasa jest najważniejsza. Duże fermy w kraju powinny być zakazane

33


asf ~asf (Gość)06.10.2018 18:11

I do powiatu piotrkowskiego też przyjdzie ASF. Brakuje pracowników w magazynach. Jak będzie ASF to zlikwiduje się produkcje świń zarówno u małych rolników jak i u dużych. Pójdą ci mali jak i pracownicy u tych duzych do magazynów pracować.

23


Doktor Marchew ~Doktor Marchew (Gość)06.10.2018 18:39

Powinni zrobić porządek z tymi tutułami naukowymi - jeden jest lekarzem, a drugi pielęgniarzem, położną czy rehabilitantem. Wszyscy mają tytuł doktora nauk medycznych.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat