Za mało pieniędzy na Łęczno- Kłudzice. Burmistrz Sulejowa odpowiada

ePiotrkowRegion Piątek, 22 września 201754 7403
W związku z tekstem „Za mało pieniędzy na Łęczno – Kłudzice” i zawartej w nim wypowiedzi Sebastiana Gaika otrzymaliśmy odpowiedź burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego.

„ Zgodnie z Generalnym Badaniem Ruchu w 2015 roku po Drodze Krajowej nr 12 na odcinku Piotrków - Przygłów poruszały się 20733 pojazdy dziennie. Obecne szacunki wskazują iż jest to ilość zbliżona do 30.000 pojazdów. Żadna z dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich planowanych i już wybudowanych nie jest w stanie przenieść takiego obciążenia ruchem lub nawet jego części. Imputowanie, jakoby gmina Sulejów miała ponosić koszty budowy dróg aby realizować zadania rządowe jest niesprawiedliwe społecznie i godzi w interes mieszkańców gminy. W interesie gminy jest oczekiwanie odszkodowania za szkody związane z naprawą rozjechanych dróg i chodników od właściciela DK 12.

 

Poprawa gminnej infrastruktury drogowej obejmuje plany budowy drogi Łęczno - Kłudzice. Od września 2016 r. przygotowujemy się do inwestycji poprzez uzgodnienie montażu finansowego. W planowanym montażu przewidujemy środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, oraz złożono oświadczenie o  wspólnym przedsięwzięciu z Lasami Państwowymi w ramach funduszu leśnego.  Ten odcinek inwestycji, jako jedyny ma szansę w roku 2018 uzyskać wymaganą liczbę punktów w przytoczonym programie oraz w preferencjach partnera – Lasów Państwowych. W budżecie Gminy Sulejów wprowadzono zadanie o nazwie : Przebudowa drogi gminnej Łęczno – Kłudzice,   ze środków zabezpieczonych w budżecie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, co jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego. Przetarg na wykonanie dokumentacji zostanie ogłoszony w 2017 r.  Szacowana wartość przedsięwzięcia to 3.500.000 zł netto. Dlatego też prostujemy informację jakoby 1 km rzeczonej inwestycji zamykał się kwotą 200.000 zł.  

Jeżeli redakcja zechce zasięgnąć konkretnych informacji, nie obarczonych błędami zapraszamy do bezpośredniego kontaktu ze służbami Urzędu Miejskiego”.

 

Burmistrz Wojciech Ostrowski


Zainteresował temat?

5

5


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fred ~fred (Gość)21.10.2017 04:53

czy Burmistrz Ostrowski podzieli się tym co bierze? żadna droga nie jest w stanie przejąć części ruchu z dk12 i kto to pisze magister Burmistrz Ostrowski?
samochodów do Włodzimierzowa, Łęczna, Białej, krzewin i lewobrzeżnego Sulejowa w ciągu doby przejeżdża ponad 1000 samochodów w tą i z powrotem. Panie Ostrowski to jest z 5%. czy to dużo? nie ale to jest jakieś 30% mieszkańców którzy mają problem z dojazdem do Sulejowa. A to Bardzo dużo.

30


W-sulej ~W-sulej (Gość)30.09.2017 14:44

Z tego co wiem na dzień dzisiejszy Lasy Państwowe nie podjęły żadnej decyzji o współfinansowaniu drogi Kłudzice-Łęczno. Pan Burmistrz dopiero wystąpił do Lasów Państwowych o wspólnym finansowaniu budowy tej drogi. W związku z czym Pan Burmistrz nie może twierdzić, że takie dofinansowanie będzie. Z tego co słyszałem to jeden z radnych składał propozycje budowy tej drogi we wnioskach 2015 i 2016 dołączając również drogę Łazy-Kłudzice. W ten sposób chciał aby jedyne sołectwo które nie ma odpowiedniej drogi, miało bezpośrednie połączenie z Sulejowem które obiecywał im Pan Burmistrz przed wyborami.

40


Wariant ~Wariant (Gość)29.09.2017 10:52

To jak to w końcu jest? Wariant S12 jest wybrany czy nie? Bo po informacjach z ostatniej sesji to nie wiem już komu wierzyć? Ma może ktoś jakieś wiarygodne informacje?

60


W-sulej ~W-sulej (Gość)29.09.2017 19:02

Czy to jest prawda,że Pan Burmistrz znowu się zdenerwował kiedy pan Radny Fogiel się zapytał czy wreszcie jest za budową trasy S-12 przez Gm. Sulejów czy nie jest? Czy tak ciężko było powiedzieć Panu Burmistrzowi, że jest za nią i będzie wszystko robił aby została jak najszybciej budowana. A podobno odpowiedział, że nie będzie nigdy już odpowiadał na jego jakiekolwiek pytania. Czyżby Pan Radny Fogiel trafił w słaby punkt Pana Burmistrza?

123


W-sulej ~W-sulej (Gość)29.09.2017 10:37

Czy to prawda, że na wczorajszej sesji Pan Burmistrz powiedział " że rozumie Tomaszów o walkę przejęcia budowy trasy przez ich tereny, bo oni chcą się rozwijać"? Czy to prawda, że Pan Radny Grzegorz ani razu nie zabrał głosu po raz pierwszy na sesji o budowie S-12, kiedy poruszany jest ten temat?

80


Mario Gość ~Mario Gość (Gość)23.09.2017 01:28

Gdzie ten młody sulejów dla pokoleń, gdzie te obietnice wyborcze twoja pierwsza i ostatnia kadencja Panie Burmistrzu. Panie Baryła wracaj jak najszybciej bo Sulejów tonie.

1817


gość ~gość (Gość)26.09.2017 14:48

Co zatrzymało prace budowlane na ulicy Górnej, która jest drogą powiatową? Piękna pogoda, a tu ani jednego robotnika. Asfalt będziecie w styczniu wylewać?

60


gość ~gość (Gość)24.09.2017 09:18

Mój dziadek Piłsudczyk mawiał ,, stop czerwonej zarazie", a ja dodam w Sulejowie.

126


JTTM ~JTTM (Gość)22.09.2017 18:36

Tak na początek:
1) Zadanie pod nazwą: "Przebudowa drogi gminnej Łęczno – Kłudzice" została wprowadzona do budżetu gminy Sulejów w roku 2014 na podstawie projektu przygotowanego przez poprzedniego burmistrza.
2) Kwota przeznaczona na budowę tej drogi wynosiła wówczas 300 tys. zł.
3) Poprzedni burmistrz uzgodnił z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, że budowa drogi zostanie dofinansowana kwotą 200 tys. zł.
4) Dofinansowanie miało pochodzić z puli na budowę dróg dojazdowych do pól.
5) Obecny burmistrz w roku 2015 wycofał z budżetu środki na drogę Łęczno-Kłudzice i przeznaczył je na drogę do wsi Łazy-Dąbrowa.
6) Zamiast uzgodnionych wcześniej 200 tys. zł gmina Sulejów otrzymała dofinansowanie w kwocie 47 tys. zł.
7) Budżet gminy Sulejów na rok 2017 przewiduje, że na budowę drogi Łęczno-Kłudzice wydane zostanie 22 tys. zł.
8) Na początku września 2017r. radni otrzymali projekt zmian w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej, zgodnie z którym miała nastąpić korekta z 22 tys. na 0,00 zł.
9) Głosowanie nad zaproponowaną zmianą nastąpi w dniu 28 września.
10) Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że z powodu braku zabezpieczenia środków przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej nie będzie mógł być ogłoszony. Zresztą, wydaje się, że nawet gdyby utrzymano w budżecie kwotę 22 tys. zł, to i tak byłoby to zdecydowanie za mało ma przygotowanie dokumentacji.
11) Proszę o wskazanie, która z informacji zawartych w pkt. od 1 do 10 obarczona jest błędami.

188


gość ~gość (Gość)22.09.2017 12:51

I prawidłowo Wojtek mówisz.Utrzyj nosa trochę malkontentom.Sulejów jest z Tobą na zawsze.

1233


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat