Za mało pieniędzy na Łęczno - Kłudzice?

ePiotrkowRegion Czwartek, 21 września 201774 7664
Problem nadmiernie obciążonej „dwunastki” mogłyby - w niewielkim stopniu, ale jednak - zredukować przebudowy dróg lokalnych. Na przykład odcinka Łęczno - Kłudzice. Ale i tutaj sprawy mają się nie najlepiej. - Na ten odcinek w budżecie gminy Sulejów nie zabezpieczono zbyt wysokiej kwoty - mówił w programie "O tym się mówi" na antenie Strefy FM radny Rady Miasta, Sebastian Gaik.

 - W tej chwili w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Sulejów to dwadzieścia parę tysięcy złotych, rozpisane na kilka lat. Dobrze, że taka pozycja w ogóle się znajduje w budżecie, ale szkoda, że to tak mała kwota - mówił. - Tomasz Miller (również gość w programie - przyp. red) zauważył, że to też droga na Przedbórz, ale przede wszystkim mieszkańców gminy jest w tamtym rejonie kilka tysięcy. To osoby z Krzewin, Białej czy Kłudzic, które jadąc do pracy czy szkoły, mogłyby ominąć DK 12. Poza tym niedługo zostanie dokończony remont drogi Sulejów-Łęczno i to podniesie atrakcyjność tego odcinka, a co za tym idzie, odciąży ruch na krajowej dwunastce - podkreślał. 

 

Według radnego remont jednego kilometra drogi kosztowałby 200 tysięcy złotych. Cały odcinek ma blisko sześć kilometrów.

 

Przypomnijmy, że niedawno unieważniono przetarg na remont drogi Przygłów-Koło (brakuje na niego pieniędzy, w tym momencie powiat może wyremontować maksymalnie trzy kilometry, czyli tylko połowę odcinka).


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

korek ~korek (Gość)23.09.2017 10:36

No, to jak, objazd jest potrzebny, czy nie? Normalnie wszystkich tych co są przeciwko drodze przez Kłudzice i drugiej przez Koło pytam jak wam się podobało wczoraj, w piątek? Jak stało się w koreczku? Fajnie było?

53


wyborca ~wyborca (Gość)21.09.2017 20:14

[Gmina i Powiat powinni razem współpracować i jeśli jest taka potrzeba dzielić koszty bo tak wygląda dobra współpraca! ]Tak napisał swojak. Swojak dla powiatu bo raczej nie dla gminy. Przedziwna to ta współpraca kiedy gmina dokłada z budżetu miliony do dróg powiatowych, a powiat nie dokłada nic do dróg gminnych. To nie jest dzielenie kosztów to jest pasożytnictwo jednych kosztem drugich. Na mojej ulicy nie ma nawet chodnika, a dokłada się do dróg powiatowych dlatego drugi raz na burmistrza i obecnego radnego nie zagłosuję, a także na obecnych radnych powiatowych.

155


zorientowany ~zorientowany (Gość)21.09.2017 15:03

Jakim cudem gmina Sulejów dołożyła prawie 3 miliony do drogi powiatowej, w ciągu której znajduje się ulica Taraszczyńska? Czyżby mieszkał tam jakiś radny, bez którego burmistrz nie mógłby robić tych wszystkich śmiesznych rzeczy, które robi? Radni gminy Sulejów i pan, panie Grzegorzu - jak pan dbasz o nasze gminne pieniądze?

221


JTTM ~JTTM (Gość)22.09.2017 12:10

Zderzenie dwóch TIRów. Droga Piotrków-Sulejów zablokowana jest od dwóch godzin. Co na to powiecie, kochani przeciwnicy dróg objazdowych?

84


inny ~inny (Gość)22.09.2017 07:54

I jeszcze 3 miliony do spłaty dla MZK - ma Burmistrz kasę

88


weto ~weto (Gość)22.09.2017 09:09

Nie zgadzam się!!!!!!!!!!!!! Żadnej drogi Kłudzice-Łęczno. To chory pomysł. Zapomnijcie. Na osiedlu potrzebne jest nam lądowisko dla helikopterów. Wkrótce zebranie w tej sprawie. Mamy parcie i wsparcie.

133


radosny ~radosny (Gość)22.09.2017 08:48

Jak ja się cieszę, jak ja się bardzo cieszę, jak ja się niespotykanie wyjątkowo cieszę, jak ja nieskończenie się cieszę, że S.Baryła nie jest już burmistrzem.

75


też stąd ~też stąd (Gość)21.09.2017 19:47

15.30 minęła i przestały się pojawiać agresywne i kłamliwe komentarze. Cud?

910


bawta sie dalej! ~bawta sie dalej! (Gość)21.09.2017 19:42

Więcej Bojsów,Irów i innych pierdół typu festiwal diskopolo,jak się bawić to się bawić!!!!!! a później płacz ,bo na nic nima!!!!!!!!! chcieliśta Ostrowskiego to nie narzekać!

1410


śmieszek ~śmieszek (Gość)21.09.2017 18:55

Może tak otworzycie swoje ciasne umysły? Obraziliśmy chyba wszystkich decydentów w Powiecie, Marszałkowie i jeszcze nie wiadomo kogo a chcemy budować? Z kim on chce rozmawiać? będą rozmowy a efektów nie będzie?Puszcza oko do pisu tylko po to aby zmyłkę zrobić? No powodzenia życzę

1313


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat